Od 23 stycznia na terenie Polski restauracje sieci McDonalds będą używały papierowych słomek do napojów. Jest to pierwsza ze zmian przyjaznych środowisku, które wprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

Koniec z plastikiem - papierowe słomki w McDonalds!

Testy papierowych słomek do napojów trwały w naszym kraju od 7 stycznia. Spotkały się one z pozytywnymi reakcjami, jednak część klientów narzekała na zbyt szybkie ich namakanie. Według dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska Anny Borys-Karwackiej od 23 stycznia w całym kraju nie będzie już takich problemów. Nowe słomki są trwalsze i wytrzymują bez namakania do około 5,5 godziny.

Nowe słomki to nie jedyna zmiana w popularnej sieci typu fast-food. Wprowadzono także nowe opakowania do McFlurry, a także wymieniono patyczki do balonów. Według McDonalds Polska są to pierwsze, ale nie ostatnie zmiany przyjazne środowisku, które sieć ma zamiar wdrożyć.

Szacuje się, że w restauracjach rocznie zużywa się 60 milionów słomek, 23 miliony opakowań do McFlurry oraz ponad 3 miliony patyczków do balonów. Sieć McDonals zapowiada, że do 2025 całkowicie wyeliminuje plastik i zastąpi go materiałami, które nadają się do recyklingu.