W pierwszej połowie br. firma Mark Andy ogłosiła konkurs Mark Andy Student Awards 2018, skierowany do studentów kierunków związanych z poligrafią i projektowaniem. Stanowił on część jej strategicznego programu, obejmującego szereg działań edukacyjnych, dedykowanych przyszłym pracownikom drukarń i firm przetwórczych. W ramach konkursu studenci z całej Europy mogli podsyłać swoje projekty opakowań giętkich i etykiet, zrealizowanych w technikach – odpowiednio – fleksograficznej i cyfrowej/hybrydowej. Zwyciężyły w nim Olena Onyszczuk z Ukrainy i Lydia Haussmann z Niemiec. Nagrodzone prace miały swoją prezentację podczas odbywającego się niedawno Forum Technologicznego Mark Andy w Warszawie oraz na stoisku firmy podczas targów Labelexpo Americas w Chicago. Obie studentki wzięły również udział w pierwszym z wymienionych wydarzeń.

Konkurs Mark Andy Student Awards 2018 rozstrzygnięty!

Od lewej: Tom Cavalco - dyrektor zarządzający Mark Andy Europe, Olena Onyszczuk i Lydia Haussmann - laureatki konkursu "Mark Andy Student Awards 2018" oraz Kevin Wilken - CEO firmy Mark Andy (fot. źródło: Mark Andy)


Jak podkreśla Lena Chmielewska, kierująca działem marketingu w Mark Andy Poland, a zarazem pomysłodawczyni i koordynator konkursu, jego poziom już w pierwszej edycji był bardzo wymagający:

- „Studenci mogli wybrać produkt, który następnie miał być wydrukowany w technologii fleksograficznej bądź cyfrowej. Po uważnej analizie wszystkich przesłanych zgłoszeń, jury wybrało dwie prace, które mieliśmy przyjemność wydrukować i zaprezentować przedstawicielom ponad 300 drukarń i przedsiębiorstw przetwórczych z całego świata, którzy wzięli udział we wrześniowym Forum Technologicznym w Warszawie. Próbki obu zwycięskich prac – opakowań na musli i na kawę – były też do dyspozycji gości odwiedzających nasze stoisko podczas targów Labelexpo Americas w Chicago”.

Proekologiczne opakowanie na musli zaprojektowała Olena Onyszczuk z Kijowa – prywatnie wielka fanka animacji, którą chętnie uwzględnia w swoich projektach, tworzonych w ramach studiów. Druga z nagrodzonych, Lydia Haussmann, studiuje w Stuttgarcie na jednej z najbardziej prestiżowych europejskich uczelni, kształcących poligrafów (na kierunku poświęconym drukowaniu opakowań oraz nowym rozwiązaniom poligraficznym). Obie laureatki zostały gorąco powitane przez uczestników Forum Technologicznego. Miały też okazję do spotkania z całym zespołem Mark Andy obecnym na tym wydarzeniu. 

- „Serdecznie gratulujemy obu nagrodzonym studentkom – kontynuuje Lena Chmielewska. – Już pierwsza edycja naszego konkursu wskazuje, że wśród studentów europejskich uczelni kształcących poligrafów i projektantów graficznych są bardzo utalentowane osoby. Wierzymy, że m.in. w ich rękach leży rozwój naszej branży. Planujemy rozwinąć koncepcję naszego konkursu w jego przyszłorocznej edycji i zachęcić do udziału w nim jak największą liczbę studentów z całej Europy”.

 

Źródło: Mark Andy Poland