W tym roku głównym założeniem konkursu Model Young Package jest poszukiwanie doznań związanych z „Odpakowywaniem” produktu.

Konkurs Model Young Package - przed nami kolejna edycja!

Liczba zakupów dokonywanych w Internecie rośnie z roku na rok. Zamawianie on-line staje się coraz szybsze i łatwiejsze, a klienci przyzwyczajają się do tego, że ich produkty dostarczane są im pod same drzwi w nienaruszonym stanie. Żyjemy w czasach mediów społecznościowych i popularność tzw. unboxing videos czyli filmów z rozpakowywania produktów stale rośnie. Stajemy jednak również w obliczu problemu środowiskowego związanego z dużą ilością odpadów.

Tegoroczny konkurs Model Young Package Competition ma na celu zintensyfikować dyskusję na ten temat i postawić projektantom zadanie, aby opracowali opakowanie, które będzie połączeniem przyjemności doświadczenia „odpakowywania” z funkcją ekologiczną.

Konkurs Model Young Package ma dwie kategorie. Do pierwszej mogą zarejestrować się uczniowie szkół średnich i szkół wyższych zawodowych. Druga kategoria skierowana jest do studentów uniwersytetów i projektantów w dowolnym wieku.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać się poprzez formularz rejestracji online na stronie internetowej young-package.com, a następnie przesyłać swoje prace pocztą na adres Organizatora: CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00.

 

Termin nadsyłania prac - 20 maja 2019 r.

 

Źródło: Model Opakowania