Jak podała Rzeczpospolita: Krakchemia, spółka handlowa z branży chemicznej, zamierza w tym roku wejść na giełdę.

Pieniądze z planowanej emisji (20 - 25 mln zł) spółka chce przeznaczyć na rozwój. W 2006 roku sprzedaż firmy ma wzrosnąć do 200 mln zł, a zysk netto do 3,5 mln zł.

KRAKCHEMIA S.A. jest firmą o ponad półwiecznej tradycji w dziedzinie handlu artykułami chemicznymi. Jest ściśle powiązana kapitałowo ze spółką macierzystą ALMA MARKET S.A notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jako odrębny podmiot gospodarczy, prowadzący działalność hurtową, KRAKCHEMIA działa od 2000 roku. Kapitał akcyjny spółki wynosi 5 mln złotych, a przychody w 2004 roku osiągnęły 171 mln złotych.

Należy do grona największych, pod względem wielkości sprzedaży, dystrybutorów granulatów tworzyw sztucznych na terenie kraju. Na mocy trójstronnej umowy, dotyczącej sprzedaży i dystrybucji, podpisanej z Basell Polyolefins Company N.V./SA, czołowym światowym producentem poliolefin, oraz z Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., liderem na polskim rynku produkcji i sprzedaży polietylenu i polipropylenu, stała się jednym z trzech autoryzowanych polskich dystrybutorów tych firm. Stanowi pomost pomiędzy nimi a prężnie rozwijającymi się małymi i średnimi przedsiębiorstwami zajmującymi się przetwórstwem poliolefin.

KRAKCHEMIA S.A. działa na terenie całej Polski. Krajowy rynek dystrybucyjny został podzielony na trzy regiony: Południowy, Centralny i Północny. Na terenie Krakowa, w głównej siedzibie firmy, znajduje się centralna baza magazynowa o powierzchni 6 300m² , a w pozostałej części kraju wynosi ona 1 200m². Centrum Logistyczne znajduje się w Płocku. W całym kraju powstają nowe punkty konsultacyjno doradcze, a także rozbudowywana jest patronacka sieć dystrybucyjna.

Źródło: KRAKCHEMIA S.A., Rzeczpospolita
Źródło: ''