Grupa Krones (Neutraubling; www.krones.de) w pierwszej połowie uzyskała dwucyfrowy wzrost wskaźników sprzedaży oraz uzyskanych zamówień.

Firma jest potentatem w zakresie maszyn i urządzeń do dozowania i pakowania. Sprzedaż grupy wyniosła 12.1% w porównaniu do okresu z 2005 roku do ponad 920 mln EURO. Ilość zamówień grupy wzrosła o 12.4 % do ponad 940 mln EURO.

Program produkcyjny Krones obejmuje urządzenia służące do produkcji butelek z tworzywa sztucznego, urządzenia do obróbki wstępnej, mycia i kontroli pojemników przed ich napełnieniem. Poza tym oferta firmy obejmuje maszyny rozlewnicze i pakujące, urządzenia do obróbki produktu, etykieciarki po urządzenia do pakowania i paletyzacji pojemników.

W ramach koncernu Krones zajmuje się również technikami browarniczymi, rozwiązaniami informatycznymi dla przemysłu spożywczego oraz klejami do etykiet i opakowań.

Firma obsługuje następujące branże:

- przemysł piwowarski,
- produkcję napojów,
- produkcję win, win musujących, spirytualiów,
- przemysł spożywczy,
- przemysł chemiczny, farmaceutyczny i kosmetyczny.

Firma Krones jest specjalizuje się zakresie technologii maszyn opakowaniowych, maszyn i urządzeń do dozowania i pakowania substancji o konsystencji od płynnej aż po pasty. Krones AG wg swoich analiz zalicza się do światowych liderów w zakresie linii do aseptycznych butelek z PET. Firma do końca 2005 roku zainstalowała na świecie blisko 60 linii do aseptycznych butelek z PET.

Ofensywa butelki PET w świecie napojów trwa. Obok wydmuchiwarki Contiform S/H oraz towarzyszących jej urządzeń, takich jak wewnętrzne oczyszczacze lub sortowniki preform, Krones oferuje swym klientom szeroki wybór maszyn i urządzeń służących do napełniania butelek z tworzyw sztucznych.

Należą tu również: proces powlekania butelek z tworzyw sztucznych, zaprojektowane we własnym zakresie wzory butelek z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do napełniania napojami na gorąco oraz centrum projektowania indywidualnych wzorów butelek z tworzyw sztucznych, odpowiadających dokładnie wymogom klientów i posiadających wszystkie właściwości, które są konieczne dla optymalnego procesu napełniania.

Źródło: Krones AG
Źródło: ''