Urządzenie kontrolne FBI (Full-Bottle Inspector) firmy Krones AG wykrywa obce ciała w butelkach.

Urządzenie wykrywa obce ciała (zanieczyszczenia) jak np. kawałeczki gumy, metali, szkła, drewna, folii itp. o wymiarach od 3 x 3 x 3 mm w napełnionych produktem butelkach szklanych.
Dodatkowy moduł maszyny kontroluje nadruki na zamknięciach koronowych i prawidłowość osadzenia zamknięcia koronowego na obrzeżu główki butelki. Poza tym urządzenie może kontrolować wysokość napełnienia butelki pakowanym produktem płynnym.

Urządzenie jest przeznaczone szczególnie dla browarów, gdzie instalowane jest za maszyną napełniającą butelki piwem, a przed etykieciarką. Kontrola jest wykonywana za pomocą 12 kamer o wysokiej rozdzielczości. Osiem kamer pokazuje w świetle przechodzącym obraz w poszczególnych segmentach butelki i zapewnia w ten sposób kompletną i niezawodną kontrolę, niezależnie od tego czy obce ciało leży na dnie butelki, jest zawieszone w produkcie albo pływa na jego powierzchni.
Do wykrywania cząstek kołyszących się w produkcie stosowana jest dziewiąta kamera. Dwie następne kamery służą do kontroli wysokości napełnienia butelki i prawidłowości osadzenia zamknięcia na obrzeżu główki butelki. Dwunasta kamera weryfikuje liternictwo i grafikę na zamknięciu koronowym. Dane z kamer są przetwarzane przez sześć komputerów. Urządzenie pracuje z wydajnością 50000 bu-telek/h.