Kronos Worldwide (Cranbury, New Jersey; kronostio2.com/khome.nsf) podobnie jak DuPont podnosi ceny wytwarzanej przez siebie bieli tytanowej w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie od stycznia 2006.

W Europie podwyżka wyniesie 130 EURO za tonę w USA 110 EURO za tonę, natomiast w Azji, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i Afryce 150 EURO za tonę. Warto podkreślić, że w sumie jest to dostosowanie cenowe drugiego potentata w produkcji bieli tytanowej na świecie do podwyżek ogłoszonych wcześniej przez DuPont.

Biel tytanowa jest stosowana jako pigment lub barwnik do farb a także polimerów, gum i papieru; jako składnik w produkcji materiałów ceramicznych. Również bierze czynny udział w zastosowaniu do produkcji wyrobów farmaceutycznych i kosmetycznych.

W Polsce znaną marka bieli tytanowej produkowanej również w kraju jest TYTANPOL®. Biel tą wytwarzają Zakłady Chemiczne „POLICE” SA. TYTANPOL to sztandarowy eksportowy produkt Z.Ch. „POLICE”, znany na całym świecie. Trafia na wymagające rynki Europy Zachodniej, obu Ameryk, Bliskiego Wschodu i Azji. Udział sprzedaży krajowej i eksportowej w tym roku wyniesie około 50:50 proc. Na światowych rynkach biel z „POLIC” konkuruje z produktami takich gigantów chemicznych, jak amerykański DuPont, Millenium Chemicals, Kerr McGee i Hunstsman, czy niemiecki Kronos lub fińska Kemira Pigments.

Źródło: Plastics Information Europe
Źródło: ''