Krynicki Recykling to największy w Polsce podmiot przetwarzający i uzdatniający stłuczkę szklaną. Pod koniec grudnia przedłużył on umowę z Owens-Illinois do 2022 r. na kwotę 284 mln zł.

Krynicki Recykling przedłuża umowę z O-I

Zgodnie z umową Krynicki Recykling będzie dostarczał firmie Owens-Illinois stłuczkę szklaną do produkcji szkła opakowaniowego w hutach w Jarosławiu i Antoninku. Wartość dostaw, jaką przewiduje się w kolejnych 7 latach wyniesie 284 mln zł. O-I to jednen z liderów w branży szklarskiej. Posiada ponad stuletnie doświadczenie projektując ekologiczne opakowania szklane dla producentów żywności i napojów na całym świecie. Opakowania przeznaczone są m. in. do napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz kosmetyków czy produktów farmaceutycznych.

Owens-Illinois Europe to światowy potentat produkcji szklanych opakowań, dlatego dostawca stłuczki musi oferować surowiec najwyższej jakości oraz spełniający odpowiednie parametry. Podpisany kontrakt daje też wiele korzyści wizerunkowych dla spółki Krynicki Recykling, która znacznie zyska na wiarygodności jako partner biznesowy. Podmiot już dziś dostarcza swoje produkty do takich firm jak CP Glass, Ardagh Glass, BA Glass Poland, a także firm krajowych: Klar Glass, Ciech Vitrosilicon.

Dowiedz się więcej o Krynicki Recykling S.A.

We wrześniu ukazał się wstępny raport wykonany na zlecenie spółki Krynicki Recykling. Rekomendowane w nim jest prowadznienie dalszych prac nad trzema możliwymi strategiami rozwoju: organicznym, przez akwizycje oraz pozyskaniem zewnętrznego partnera wspierającego rozwój zagraniczny spółki. W raporcie znalazł się także plan zainicjowania rozmów z wybranymi podmiotami, które mają służyć wzmocnieniu kapitałowemu i operacyjnemu spólki Krynicki Recykling w najbliższych latach.