Grupa Schumacher Packaging, jedno z największych rodzinnych przedsiębiorstw produkujących opakowania z tektury falistej i litej, zajęło drugie miejsce w konkursie innowacji w dziedzinie tektury falistej Innovationspreis Wellpappe za opakowanie „L-Folder“ dedykowane dla e-handlu.

L-Folder od Schumacher Packaging: II miejsce w konkursie innowacji w dziedzinie tektury falistej Innovationspreis Wellpappe

Uroczyste wręczenie nagrody związku producentów wyrobów z tektury falistej VDW mialo miejsce 26 września podczas „Forum Wellpappe 2018” w trakcie targów FachPack w Norymberdze. Nagroda za innowację przyznawana jest w czterech kategoriach. Grupę Schumacher Packaging nagrodzono za L-Folder w kategorii „Opakowania do celów e-handlu”. Dziesięcioosobowe jury, w skład którego wchodzą eksperci z branży towarów konsumpcyjnych, handlu, badań i technologii oraz reklamy, podkreśliło w swoim uzasadnieniu najwyższą wydajność, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów opakowaniowych. Ze względu na to, że podstawowy kształt innowacyjnego opakowania L-Folder to kształt litery L, można je optymalnie wycinać i wykorzystywać, co sprawia, że jest wyjątkowo wydajne jeśli chodzi o materiał. L-Folder jest idealnym rozwiązaniem również w przypadku towarów o nietypowych kształtach oraz towarów szczególnie cennych. Ta wszechstronność odgrywa w obszarze e-handlu szczególnie istotną rolę.

W uzasadnieniu swojego wyboru jury stwierdziło również, że to elastyczne opakowanie transportowe, nadające się do wielu zastosowań, oznacza optymalizację systemów do pakowania książek, płyt CD i itp. W porównaniu z konwencjonalnymi opakowaniami na książki oraz ich modyfikacją w kształcie litery T, rozwiązanie to charakteryzuje się zmniejszeniem zużycia materiałów do produkcji i zapewnia lepszą ochronę przed kradzieżą.

- „Jesteśmy dumni z tego, że nasze nowe opakowanie L-Folder zdobyło nagrodę za innowację w dziedzinie tektury falistej - mówi prezes Björn Schumacher. - Pokazuje to, że nasze innowacyjne i ekologiczne rozwiązania w obszarze opakowań dotrzymują tempa również na rozwijającym się rynku e-handlu.”

Schumacher Packaging oferuje nowe opakowania L-Folder w czterech rozmiarach. Mogą one pomieścić przedmioty o długości 270-425 mm, szerokości 160-300 mm i wysokości 10-84 mm. Pakowanie nie wymaga dodatkowej pracy i można je wykonać bezpośrednio na stole. Pakowanie ułatwia taśma samoprzylepna wykonana z papieru silikonowego z klejem permanentnym. Wszechstronne opakowanie L-Folder nadaje się zarówno do płaskich przedmiotów, jak i przedmiotów o mniej typowych kształtach. Przy wkładaniu przedmiotów do opakowania powstaje zabezpieczenie krawędzi na przedniej stronie, a owinięty wokół całego opakowania pasek zapewnia ochronę przed kradzieżą. Zobacz film

W porównaniu z konwencjonalnymi opakowaniami na książki, które można z łatwością otworzyć i ponownie zamknąć w niezauważony sposób jest to olbrzymią zaletą. Klient końcowy może łatwo otworzyć otrzymaną paczkę i wyjąć zamówiony towar dzięki perforacji w opakowaniu L-Folder.

Podczas przyznawania nagrody Innovationspreis Wellpappe jury bierze pod uwagę czynniki ekonomiczne i ekologiczne, a zwłaszcza korzyści dla użytkowników i konsumentów. Opakowania L-Folder Schumacher Packaging są produkowane ze 100-procentowej, nadającej się do recyklingu pojedynczej fali E, umożliwiającej zmniejszenie ilości odpadów przy wycinaniu a także kosztów pakowania. W razie potrzeby L-Folder może być również wykonany z grubszej fali. Jeśli chodzi o dziedzinę e-handlu, sprzedawcy i użytkownicy końcowi kładą coraz większy nacisk na aspekt ochrony środowiska. Opakowania wytwarzane w sposób ekologiczny, które można bezpiecznie zutylizować po użyciu cieszą się rosnącym popytem. Nadający się do recyklingu L-Folder w pełni spełnia powyższe wymagania. Gdy tylko klient końcowy wyjmie zamówiony towar, opakowanie po prostu wędruje do kontenera na makulaturę.

 

Dowiedz się więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging