Belgijska firma Lemahieu (www.lemahieu.pl)zamierza zakupić nieruchomość w Mławie z przeznaczeniem pod budowę zakładu produkcyjnego produkującego opakowania z tworzyw sztucznych dla przemysłu RTV.

Belgijska firma Lemahieu zamierza zakupić nieruchomość w Mławie z przeznaczeniem pod budowę zakładu produkcyjnego. Plany inwestycyjne uzależnia jednak od włączenia terenu do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie Lemahieu posiada w Mławie (woj. mazowieckie) nieruchomość o powierzchni blisko 2,9 ha, od gminy zamierza dokupić dodatkowe 0,2 ha. Na scalonym gruncie inwestor zadeklarował realizację zakładu produkującego opakowania z tworzyw sztucznych dla przemysłu RTV. W nowych halach ma być prowadzony również montaż urządzeń chłodniczych.

Deklarowane nakłady wyniosą ok. 12 mln zł. Zatrudnienie w fabryce docelowo osiągnie poziom nawet 100 osób. Lemahieu posiada już fabrykę w Kwidzynie (woj. pomorskie). Przedstawiciele firmy potwierdzili nam jedynie plany dotyczące budowy nowego kompleksu w Polsce, nie chcieli jednak ujawnić żadnych dodatkowych szczegółów. Harmonogram realizacji uzależniony jest bowiem od włączenia terenów w Mławie w obręb specjalnej strefy ekonomicznej.

Lemahieu zajmuje się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Jest m.in. kooperantem koncernu LG Electronics Mława.
Więcej informacji na temat opakowań znajdziesz w portalu wnp.pl
Źródło: wnp.pl