4 października 2012 ukazał się kolejny, piąty, jubileuszowy numer czasopisma „Logistyka Odzysku”. Tematem przewodnim tego numeru jest Zielone Biuro. Proponujemy podejście do tematu, w przyjaźni z otaczającym nas środowiskiem.

„LOGISTYKA ODZYSKU” – TO JUŻ ROK!
Pokazujemy, że wprowadzenie prostych zasad zarządzania zasobami w działalności biurowej, a także zastosowanie w budownictwie ekologicznym systemów typu LEED, są ograniczeniem marnotrawstwa. Przedsiębiorcy, angażując się w działania przyjazne środowisku, coraz częściej dostrzegają oszczędności z tym związane. Do czego i my Państwa zachęcamy.

Dodatkowo zapoznają się Państwo z planowanymi na rok 2013 zmianami w przepisach prawnych, dotyczących ochrony środowiska, jak również z doświadczeniami gmin w przejmowaniu pełnej odpowiedzialności za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

W nawiązaniu do tego tematu, pod redakcją dr Katarzyny Michniewskiej powstał „Kodeks Dobrych Praktyk”, który jest kompendium wiedzy na temat gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.mmconsulting.waw.pl/kodeks-dobrych-praktyk.

W numerze tym zamieszczone zostały również wybrane opinie członków Międzynarodowej Rady Naukowej czasopisma na temat przyszłości Logistyki Odzysku w Polsce i poza jej granicami. Nie zabrakło również relacji z wydarzeń związanych ze zrównoważonym rozwojem. Z okazji rocznicy istnienia czasopisma już niebawem dostępne będzie ono także w wersji elektronicznej, kompatybilnej ze wszystkimi dostępnymi urządzeniami.

W numerze dostępnym od 4 stycznia 2013 r., skupimy się przede wszystkim na ograniczeniu marnotrawstwa. Ukażemy to na przykładzie systemu produkcji Toyoty, przywołamy koncepcję Lean Management, której założeniem jest zmniejszenie kosztów i zużycia zasobów, a także udowodnimy, że niesegregowanie odpadów w gospodarstwach domowych, to również marnotrawstwo.


Już dziś zachęcamy Państwa do zakupu czasopisma „Logistyka Odzysku”, które dostępne jest w wybranych salonach Empik oraz Kolporter. Niewątpliwie korzystny finansowo i wygodny będzie dla Państwa wybór prenumeraty. Zamówienia można dokonać:

Za pośrednictwem strony internetowej czasopisma: www.logistyka-odzysku.pl
Wysyłając wiadomość na adres e-mail: logistykaodzysku@mmconsulting.waw.pl
Telefonicznie, pod numerem telefonu: 508 041 036
Dodatkowo przedstawiciele naszej redakcji będą do Państwa dyspozycji na Międzynarodowych Targach Poznańskich „POLEKO”, które odbędą się w dniach 20-23 listopada - pawilon nr 5, stoisko nr 29 – Serdecznie Zapraszamy!