W dniach 11 i 12 marca 2009 w Lublinie po raz pierwszy odbędą się Lubelskie Targi Opakowań organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Opakowania są nieodłącznym elementem życia człowieka i integralną częścią społeczeństwa. Bez odpowiedniego opakowania większość produktów nie może być przechowywana, transportowana i sprzedawana. Opakowania zajmują bardzo ważne miejsce w gospodarce każdego kraju. Rynek ten, pomimo recesji, rozwija się dynamicznie ze względu na udoskonalanie produkcji, rozwój nowoczesnych technologii oraz wciąż rosnące wymagania konsumentów.

Coraz więcej firm świadomych jest ewentualnych skutków kryzysu i dobrze przygotowała się do załamania rynku. Większość przedsiębiorstw wie, że właśnie w tym momencie niezwykle ważna jest promocja i podtrzymywanie relacji z konsumentami przez cały czas, a tym samym budowanie silnej marki. Najlepszą formą kontaktu z klientami, a tym samym najefektywniejszą formą promocji jest właśnie udział w targach. Jest to swoistego rodzaju inwestycja w przyszłość. Zadaniem zaś organizatora targów jest wypracowanie takiej formuły, która pozwoli ich uczestnikom odnaleźć drogę rozwoju swojego biznesu w każdych, nawet trudnych warunkach. Z tą myślą przystąpiliśmy do organizacji naszego nowego projektu Lubelskich Targów Opakowań.

Nowa formuła – dwudniowe targi o wyłącznie handlowym charakterze, miejsce ich organizacji – Lublin, a więc dotarcie z ofertą wystawców do firm Polski Południowo-Wschodniej oraz firm z Białorusi i Ukrainy, a także warunki uczestnictwa – nowoczesny pawilon wystawienniczy Międzynarodowych Targów Lubelskich to niewątpliwe atutu tego przedsięwzięcia.

W pierwszej edycji Lubelskich Targów Opakowań weźmie udział 30 wystawców z Niemiec, Polski i Szwecji. Zaprezentują swoje najnowsze produkty, usługi i rozwiązania technologiczne w zakresie opakowań.

ZAKRES TEMATYCZNY

Zakres ekspozycji targów obejmuje najważniejsze obszary branży opakowaniowej:
· opakowania – opakowania i materiały do wyrobu opakowań,
· maszyny – maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do wyrobu opakowań, maszyny znakujące i etykietujące,
· doradztwo techniczne.

PROGRAM TARGÓW

Lubelskie Targi Opakowań obfitują w ciekawe wydarzenia i bogaty program przygotowany we współpracy z Polską Izbą Opakowań i Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym. Pierwszego dnia - 11 marca odbędą się między innymi seminaria „Certyfikacja opakowań w świetle przepisów obowiązujących w Polsce” oraz Bezpieczeństwo zdrowotne opakowań do żywności” drugiego dnia zapraszamy na dyskusje „ Przedsiębiorcy branży opakowań wobec wyzwań jakie niesie kryzys finansowy”, a także prezentacje promocyjne firm-członków Polskiej Izby Opakowań.

Zwiedzanie ekspozycji:

· 11-12 marca , godz. 9.00 – 17.00

Ceny biletów wstępu:
· normalny – 10 zł

Miejsce ekspozycji:
· Międzynarodowe Targi Lubelskie
Ul. Dworcowa 11
20-406 Lublin

Źródło: www.mtp.pl Zapraszamy
Źródło: ''