Carta Elega jest nowym elementem w szeregu lekkich kartonów do różnych zastosowań oferowanych przez M-real. Powleczony z obu stron karton pudełkowy łączy w sobie wyjątkową wizualną gładkość z wysoką jasnością i równomiernym niebieskawo-białym odcieniem po obu stronach zapewniając doskonałą jakość wydruków. Wyjątkowe właściwości powierzchni sprawiają ze jest on idealny do laminacji folią i innych zastosowań specjalnych. Carta Elega został zaprojektowany specjalnie do produkcji wysokiej jakości opakowań i zastosowań pod grafikę.

Obok doskonałych właściwości zadruku, Carta Elega uwzględnia również ideę zmniejszania ciężaru kartonu wprowadzoną przez M-real. Kartony o mniejszym ciężarze równocześnie pozwalają na oszczędności, jak i powodują powstanie mniejszej ilości odpadów w całym łańcuchu wartości. – Poza zmniejszeniem ciężaru, wprowadzamy również nowe, bardziej rygorystyczne standardy przemysłowe w zakresie gwarancji wysokiej jakości, co pozwala na lepszą ciągłość przy zmianie linii i zapewnia oszczędności finansowe, jak i obniżenie ilości powstających odpadów – mówi Mika Joukio, wiceprezes wykonawczy M-real Consumer Packaging.

Carta Elega jest dostępny w gramaturach 200-380 g/m2 i jest wytwarzany w papierni M-real Kyro w Finlandii.

M-real jest jednym z wiodących europejskich producentów kartonu i papieru. Jego klientami są przetwórcy, właściciele marek, wydawcy, drukarnie, handlowcy i dostawcy artykułów biurowych. M-real wspomaga biznes klienta dostarczając kartony o doskonałych właściwościach i wysokiej jakości papier na opakowania, papier firmowy i na materiały reklamowe. Wraz z klientami i partnerami, M-real tworzy produkty i usługi spełniające wysokie wymagania użytkowników końcowych. Produkowany przez firmę karton stosowany jest przede wszystkim na opakowania produktów kosmetycznych, medycznych, papierosów, markowej żywności i artykułów konsumpcyjnych trwałego użytkowania, jak również pod grafikę. Papier stosowany jest do druku czasopism, katalogów, książek o sztuce, broszur, jako papier listowy i do zastosowań biurowych.

Głównymi obszarami produkcji M-real są opakowania konsumenckie, papier graficzny i papier biurowy. Siedziba główna M-real znajduje się w Finlandii. W roku 2007 sprzedaż produktów firmy osiągnęła wartość 4,4 miliardów EUR. Firma zatrudnia ponad 9 000pracowników. M-real jest częścią Grupy Metsäliitto i jest notowany na giełdzie OMX Nordic Exchange Helsinki. Metsäliitto jest ósmą co do wielkości grupą przemysłu drzewnego z roczną wartością sprzedaży rzędu 8 miliardów EUR.

Więcej informacji: www.m-real.com
Źródło: ''