M-real Consumer Packaging wprowadził dwa nowe papiery etykietowe w pełni wodo-ługo odporne: superkalendrowany papier Simcastor Label WS i papier przetłaczany z fakturą płutna Simcastor Label WSE - przeznaczone na rosnący rynek piw i napojów. Dzięki doskonałej funkcjonalności w całym łańcuchu wartości, papiery etykietowe są idealne do butelek szklanych i PET.

Zarówno Simcastor Label WS jak i Simcastor Label WSE posiadają pełną wodo-ługo odporność, zarówno podczas procesu wytwarzania, jak i w komorach chłodniczych, w warunkach sprzedaży hurtowej i detalicznej, oraz ostatecznie w domu konsumenta. Etykiety dostępne są w trzech podstawowych gramaturach: 70, 75 i 80 g/m2 i są również odporne na działanie alkaliów.

Simcastor Label WS i WSE zapewniają doskonałą funkcjonalność w całym łańcuchu wartości:

· Drukowanie: odpowiednie do stosowania w maszynie offsetowej arkuszowej, maszynie do druku wklęsłego, do druku fleksograficznego, zapewniając dobrą stabilność wymiarową.
· Metalizowanie: odpowiednie podłoże do metalizowania próżniowego.
· Sztancowanie: etykiety posiadają dobry tzw. parametr płaskości dzięki czemu można uzyskać bardzo dobre efekty sztancowania.
· Etykietowanie: struktura strony spodniej papieru pozwala na łatwą aplikację kleju bez zwijania. Etykiety nadają się do stosowania na nowoczesnych szybkich liniach butelkujących.
· Logistyka: etykiety pomagają dbać o identyfikację marki w sprzedaży detalicznej i restauracjach. Idealne do składowania w chłodniach.
· Proces mycia: etykiety są usunięte z butelki w całości w procesie zmywania alkalicznego. · Recykling: butelki nadają się do łatwego recyklingu, zaś usunięte etykiety można spalać.

Eija Weckström-Rita, Dyrektor ds. Sprzedaży M-real Consumer Packaging mówi: – Po udanym rozszerzeniu działalności na Rosję i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, obecnie poszukujemy dalszych możliwości rozszerzenia sprzedaży Simcastor WS i WSE na nowe rynki. Są to właściwe produkty wprowadzane we właściwym czasie: wykonane z materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów jakościowych i zachowania wydajności produkcji. Kiedy konsumenci stają się bardziej świadomi potrzeb ochrony środowiska i oddają lub wysyłają butelki do recyklingu, łatwo usuwalne etykiety sprawiają, że proces ten jest znacznie bardziej wydajny.

Papiery etykietowe Simcastor Label są wytwarzane w papierni M-real Simpele w Finlandii, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i ochrony środowiska, w tym Certyfikatem Kontroli Pochodzenia Produktu PEFC, ISO 9001, ISO 14001 i ISO 22000. Są produkowane w formie arkuszy i roli, i są łatwo dostępne dzięki krótkim cyklom produkcyjnym.

Pełna gama papierów etykietowych Simcastor obejmuje:

Simcastor Plus: standardowy papier etykietowy odpowiedni do puszek, słoików i opakowań.
Simcastor Label: papier lekko wodo-odporny do napojów.
Simcastor Label WS: papier wodo-ługo odporny do napojów.
Simcastor Label WSE: papier wodo-ługo odporny do napojów z przetłaczany z fakturą płótna.

M-real w skrócie:

M-real jest jednym z wiodących europejskich producentów kartonu i papieru. Jego klientami są producenci opakowań, właściciele marek, wydawcy, drukarnie, dystrybutorzy i dostawcy artykułów biurowych.

M-real wspomaga działalność klienta dostarczając kartony o doskonałych właściwościach i wysokiej jakości papier na opakowania, papier firmowy i na materiały reklamowe. Wraz z klientami i partnerami, M-real tworzy produkty i usługi spełniające wysokie wymagania użytkowników końcowych. Produkowany przez firmę karton stosowany jest przede wszystkim na opakowania produktów kosmetycznych, medycznych, papierosów, markowej żywności i artykułów konsumpcyjnych trwałego użytkowania, jak również pod grafikę. Papier stosowany jest do druku czasopism, katalogów, książek, broszur, jako papier do zastosowań biurowych.

Głównymi obszarami produkcji M-real są kartony i papiery opakowaniowe, papier graficzny i papier biurowy.

Siedziba główna M-real znajduje się w Finlandii. W roku 2007 sprzedaż produktów firmy osiągnęła wartość 4,4 miliardów EUR. Firma zatrudnia ponad 9 000 pracowników. M-real jest częścią Grupy Metsäliitto i jest notowany na giełdzie OMX Nordic Exchange Helsinki. Metsäliitto jest ósmą co do wielkości grupą przemysłu drzewnego z roczną wartością sprzedaży rzędu 8 miliardów EUR.

Więcej na www.m-real.com
Źródło: ''