Ruszyła produkcja opakowań termoformowalnych Fiberpak wykonanych w 100% z masy celulozowej, która pochodzi całkowicie z makulatury. To pełnowartościowa alternatywa dla wcześniej wykorzystywanej masy pierwotnej.

ekoinnowacje makulaturaWybór szerokiej gamy termoformowanych opakowań Fibrepak.

Gospodarka obiegu zamkniętego to obecnie jeden z kluczowych kierunków rozwoju ekoinnowacji. Opakowaniowa nowość pochodzi od TEQ i jest nie tylko wykonana z naturalnych, ale także z odnawialnych materiałów. Posiada również precyzyjne i wysokiej jakości wykończenia wyróżniające ją spośród tradycyjnie formowanych opakowań z masy.

Fibrepak to opakowanie dla firm, które szukają zrównoważonych rozwiązań. Miazga konieczna do jego wykonania pochodzi z biurowej makulatury oraz rozdrobnionych książek. Dzięki temu posiada wysoką, ponad 90%, zawartość odzyskanego papieru. Wytwarzany z niej materiał jest cienkościenny i gładki, a także odporny na zarysowania. Może być poddany recyklingowi w tradycyjnych strumieniach posegregowanych surowców wraz z papierem, materiałami kompostowalnymi i biodegradowalnymi.

Klienci przywiązują coraz większą wagę do zrównoważonego rozwoju. Dlatego też powstał Fibrepak. Cieszymy się, że obecnie w produkcji możemy użyć masy celulozowej wykonanej w 100% z odzyskanej makulatury jako alternatywy dla masy pierwotnej. Dzięki temu dostarczamy na rynek kosmetyczny, spożywczy czy elektroniczny opakowania wykonane całkowicie z surowców naturalnych, wpisujące się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Masa do jego wytwarzania pochodzi bowiem z materiałów pozyskanych lokalnie i posiadających certyfikat FSC Chain of Custody, co oznacza, że pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony - mówi Anne-Sophie Belamine, Europejski Dyrektor Sprzedaży w TEQ, który mieści się w brytyjskim Hucknall Industrial Park niedaleko Nottingham.

Fibrepak jest materiałem bezpyłowym, nietoksycznym, wolnym od ładunków statycznych, a także w określonych ramach czasowych odpornym na wilgoć. Można go umieszczać w mikrofalówce, a do tego doskonale amortyzuje wstrząsy. W przeciwieństwie do sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych, oszczędza też miejsce w trakcie transportu poprzez zagnieżdżenie produktów. Wytwarzany jest w zakładzie zlokalizowanym w Poznaniu. Bez problemu może być produkowany zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez klienta, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z normami ISTA czy TÜV.

http://www.fibrepak.eu/