12 czerwca br. w siedzibie Mark Andy Europe w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez tę firmę oraz jej partnera – firmę Esko. W wydarzeniu, skierowanym do przedstawicieli drukarń, głównie z krajów Europy Wschodniej, udział wzięło około 50 osób. Złożyły się na nie prezentacje maszyn drukujących Mark Andy i rozwiązań z zakresu przygotowalni Esko. Najważniejszym punktem spotkania było drukowanie etykiet z zastosowaniem oprogramowania Equinox drugiej z firm.

Lena Chmielewska, odpowiedzialna za marketing w firmie Mark Andy Poland, komentuje:

- „Staramy się być dla swoich klientów nie tylko dostawcą wysokiej jakości, innowacyjnych maszyn, ale także – odpowiadając na ich potrzeby i oczekiwania – na bieżąco obserwujemy rynek i oferty naszych partnerów. Wszystko po to, by móc zaoferować użytkownikom naszych rozwiązań wartość dodaną, która w jeszcze większym stopniu wpływa na osiąganie przez nich sukcesów. Temu mają służyć spotkania takie jak to wydarzenie, zorganizowane po raz pierwszy z firmą Esko. Jego podstawowym celem było zaprezentowanie rozwiązań, które są odpowiedzią na trendy rynkowe takie jak spadające nakłady czy nacisk na coraz krótsze czasy realizacji zleceń. Mark Andy od wielu lat współpracuje z Esko – w Stanach Zjednoczonych jesteśmy dystrybutorem tej firmy. W Europie działamy inaczej. Esko ma swoich dystrybutorów, ale jesteśmy partnerami, których wspólnym celem jest oferowanie rozwiązań, przynoszących korzyści naszym klientom. Dzięki temu poszerzamy też grono potencjalnych zainteresowanych bezpośrednio naszymi rozwiązaniami, zwłaszcza nowszymi maszynami w naszej ofercie – takimi jak Digital Series czy Digital One. Na pewno ciekawszym dla potencjalnych zainteresowanych jest prezentacja całego procesu, a nie tylko samej maszyny drukującej. Rozwiązania firmy Esko pojawiają się na etapie przygotowalni, więc tam, gdzie ten proces się rozpoczyna, a efekty ich zastosowania przekładają się na krótszy czas wykonywania danego zlecenia i oszczędności, jakie można uzyskać decydując się na jego wdrożenie. To ważne elementy dla każdej drukarni, stąd pomysł na wspólne spotkanie, podczas którego zaprezentowaliśmy jedno z takich rozwiązań – oprogramowanie Equinox”.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć zastosowanie tego właśnie rozwiązania podczas realizowanej „na żywo” produkcji etykiet w Performance Series P7 - jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn Mark Andy, umożliwiającej drukowanie z rozszerzonym gamutem kolorystycznym.

- „Klienci coraz częściej potrzebują niskich nakładów – mówi Mariusz Geras z firmy Esko. – Rośnie też liczba wariantów produktów, jakie trzeba wydrukować. Maszyny drukujące muszą więc spełniać coraz wyższe wymagania, jednocześnie pozwalając na oszczędności czasowe i kosztowe. Konwersja kolorów dodatkowych na stały zestaw farb umożliwia skrócenie przestojów między zadaniami i zwiększenie produktywności każdej maszyny, więc jest odpowiedzią na oczekiwania rynku. System Equinox umożliwia konwersję kolorów dodatkowych na kolory CMYK, a także oferuje opcję z rozszerzonym gamutem. W zależności od rodzaju aplikacji i wymagań właścicieli marek, stały zestaw farb CMYK może zastąpić wybrane lub wszystkie barwy dodatkowe, co ogranicza przestoje maszyny spowodowane zmianami kolorów. Dzięki zastosowaniu tego samego zestawu farb dla wszystkich zadań technologia rozszerzonego gamutu eliminuje konieczność mycia maszyny podczas zmiany zadań, co również skraca czas przygotowania do druku przy jednoczesnym obniżeniu jego kosztów”.

Prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych gości. W części teoretycznej spotkania, podczas towarzyszących mu wykładów przedstawicieli Esko, jego uczestnicy mogli uzyskać więcej informacji na temat tego oprogramowania oraz innych produktów tej firmy. Goście otrzymali też specjalnie na tę okazję wydrukowane imienne etykiety, a także - drukowane na bieżąco - etykiety ze zdjęciami, które wykonywano w jego trakcie.

Prowadzący całe spotkanie Łukasz Chruśliński – Sales Manager w firmie - przedstawił też gościom historię firmy sięgającą 1946 roku. Wówczas to Mark Andy – jej założyciel - zbudował pierwszą maszynę. Następna część prezentacji poświęcona była kolejnym etapom rozwoju i możliwościom firmy, która zatrudnia aktualnie ponad 400 osób na całym świecie. Jak zapewniał prelegent, posiada ona najszersze portfolio urządzeń w zakresie wąskiej wstęgi i sukcesywnie łączy technologię cyfrową z konwencjonalną, odnotowując coraz większą sprzedaż oferowanych przez siebie maszyn. W dalszej częsci spotkania Łukasz Chruśliński skupił się na trzech urządzeniach, które można było zobaczyć w pracy „na żywo” w trakcie spotkania. Przedstawił maszynę Performance Series, a także hybrydowe rozwiązanie, bazujące na technologii cyfrowej - Digital Series. Przy tej okazji zaprezentował jej unowocześnioną wersję, której światową premierę firma Mark Andy ogłosiła miesiąc temu. W Polsce zostanie ona zaprezentowana po raz pierwszy podczas Open House Mark Andy, odbywających się w dniach 11-13 września br. w warszawskim centrum demonstracyjnym firmy. Rozwiązanie to - Digital Series HD – zostało wyprodukowane z myślą o jeszcze większym podniesieniu poziomu wydajności i zyskowności producentów etykiet i opakowań. Kolejna maszyna, którą można było również zobaczyć podczas prezentacji to Digital One - rozwiązanie klasy entry-level, skierowane do producentów etykiet, którzy nie mają potrzeby inwestowania w wysokowydajne, produkcyjne maszyny cyfrowe, a także do firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poligrafią. 

- „Cieszy nas zainteresowanie gości zarówno prezentowanymi maszynami jak również rozwiązaniami firmy Esko. Mamy nadzieję, że zdecydują się oni wdrożyć je w swoich zakładach, mając na względzie zdobyte informacje o korzyściach, jakie można dzięki temu osiągnąć” – podsumowuje Lena Chmielewska.

Mark Andy i Esko - podsumowanie wspólnej prezentacji

Mark Andy i Esko - podsumowanie wspólnej prezentacji

Mark Andy i Esko - podsumowanie wspólnej prezentacji

 

Źródło: Mark Andy Poland