Firma Mark Andy poinformowała o przejęciu Brandtjen & Kluge, Inc. – amerykańskiego producenta zaawansowanych urządzeń do uszlachetniania i wykańczania wydruków, które znajdują zastosowanie przy takich procesach obróbki finalnej jak tłoczenie folią, sztancowanie, złamywanie, klejenie oraz lakierowanie UV.

Mark Andy Poland


Jednym z założeń firmy Mark Andy jest bycie kompleksowym dostawcą wszechstronnych rozwiązań a zarazem partnerem (Total Solutions Partner), wspierającym drukarnie z całego świata w osiąganiu wyższej wydajności i zyskowności. Brandtjen & Kluge jest producentem zaawansowanych rozwiązań pracujących w trybie offline, które obejmują - także dzięki podpisanym umowom OEM – niezbędne części zamienne, materiały eksploatacyjne, wysokiej jakości usługi oraz innowacyjny sprzęt.

Amerykański producent może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem i specjalizacją w dostarczaniu rozwiązań do produkcji mało- i średnioformatowej. Dzięki temu, jak wynika z komunikatu wydanego przez Mark Andy, są one optymalnie dopasowane do potrzeb drukarń akcydensowych, firm specjalizujących się w usługach wykańczania i uszlachetniania, przedsiębiorstw działających w obszarze direct mail oraz producentów i przetwórców opakowań. 

- „Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że dołącza do nas firma o tak dużej renomie, budowanej na przestrzeni dziesięcioleci, posiadająca na swoim koncie tysiące instalacji i równie dużą grupę usatysfakcjonowanych klientów na całym świecie. Będziemy kontynuować tradycje zapoczątkowane przez firmę Brandtjen & Kluge, bazującą na oferowaniu najwyższej jakości produktów, usług i materiałów eksploatacyjnych, wykorzystując do tego naszą globalną infrastrukturę” – mówi Kevin Wilken, CEO firmy Mark Andy. 

- „Brandtjen & Kluge to lider na rynku rozwiązań do obróbki końcowej. Przez lata z sukcesem przechodziliśmy ewolucję, dostosowując się do stale zmieniających się i rosnących oczekiwań naszych klientów – dodaje Michael Aumann, CEO firmy Brandtjen & Kluge. – Rodzina Brandtjen jest niezwykle dumna ze spuścizny, jaką pozostawia i jaką budowała od założenia firmy w 1919 roku. Przejęcie przez Mark Andy postrzegamy jako szansę na dalsze rozwijanie naszego biznesu. Dołączenie do liczniejszej „rodziny” pozwoli nam, bazując na dotychczasowych doświadczeniach, produkować niezawodny sprzęt i dalej wspierać naszych klientów w podnoszeniu prowadzonej przez nich działalności”.

Michael Aumann będzie wciąż kierował działalnością Brandtjen & Kluge, która stanie się jednym z oddziałów Mark Andy. Siedzibą firmy nadal będzie St. Croix Falls w stanie Wisconsin (USA).

 

Źródło: Mark Andy Poland