Marma Polskie Folie została mecenasem XI edycji wystaw i aukcji „Bliźniemu swemu...”. Całkowity dochód ze sprzedaży prac, zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Już po raz jedenasty Fundacja ,,Bliźniemu swemu...’’ działająca przy Towarzystwie św. Brata Alberta organizuje wystawę połączoną z aukcją dzieł sztuki.

Na wystawie obejrzeć będzie można 271 prac w tym m.in. Magdaleny Abakanowicz, Stefana Gierowskiego, Zdzisława Beksińskiego, Józefa Szajny czy Franciszka Starowieyskiego. Sprzedaż dzieł ofiarowanych przez wybitnych artystów i plastyków jest jednym z głównych źródeł finansowania działalność fundacji. Pozwala ona realizować statutowe działania Towarzystwa św. Brata Alberta. Należy do nich prowadzenie schronisk, hospicjów i domów opieki, dożywianie dzieci z najbiedniejszych rodzin oraz pomoc materialną i duchową.

- Idea poświęcenia pracy artystycznej i swojego wielkiego talentu na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przez los, warta jest wsparcia i udziału w jej realizacji - mówi Marta Półtorak Prezes Zarządu Marma Polskie Folie, mecenasa wystawy - Dlatego z przyjemnością i wdzięcznością skorzystaliśmy z możliwości wsparcia całej akcji.

Rozpoczęcie tegorocznej edycji nastąpi 1 grudnia w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Następnie odwiedzi ona Wrocław (16 grudnia – 10 stycznia), Kraków (12-24 stycznia), Katowice (29-stycznia – 14 lutego) i Rzeszów (25 lutego – 19 marca). Finał akcji połączony z aukcją odbędzie się 21 marca 2010 roku w BWA w Rzeszowie.

MARMA Polskie Folie powstała w 1991 roku, a obecnie jest jednym z największych producentów folii na rynku europejskim. W ofercie produktowej firmy znajdują się m.in. folie ogrodnicze, folie dla budownictwa, folie przemysłowe, membrany i siatki poliolefinowe. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 1000 pracowników.

Marma prowadzi nie tylko działalność produkcyjną, ale także szkoleniową. Od lat angażuje się także w sponsoring sportowy, wspierając finansowo m.in. rzeszowską drużynę żużlową.
Źródło: ''