Bazująca na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej hybrydowa maszyna Digital Series, stworzona przez firmę Mark Andy, została uhonorowana prestiżową nagrodą Technical Innovation Award 2017 stowarzyszenia Flexographic Technical Association (FTA). Nagroda ta jest co roku przyznawana firmom bądź jednostkom, wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania, procesy lub technologie, które w dużym stopniu mają wpływ na potencjał i rozwój całej branży fleksograficznej.

Maszyna Digital Series firmy Mark Andy z prestiżową nagrodą!

Mark Andy Digital Series to tzw. hybrydowa platforma druku, gdzie zintegrowane zostały zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z modułami drukującymi w technice inkjet UV oraz dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Jest to propozycja dedykowana drukarniom etykietowym, poszukującym maszyn, które umożliwią im zwiększenie wydajności produkcji, elastyczności realizowanych działań, a także zaoferują potencjał niedostępny w przypadku już istniejących, pracujących osobno maszyn fleksograficznych i/lub cyfrowych.

- „Otrzymana nagroda to dla całej firmy Mark Andy prawdziwy zaszczyt – mówi Kevin Wilken, CEO amerykańskiego przedsiębiorstwa. – Jest nam niezmiernie miło, że stowarzyszenie FTA doceniło nasze działania, zmierzające do synergii obu technologii, które z historycznego punktu widzenia uznawano za konkurencyjne. Udało nam się zaproponować rozwiązanie oferujące najwyższą elastyczność, wydajność i zyskowność. Nagroda FTA pokazuje jeszcze jedno: że cała branża wciąż ewoluuje i jest to rozwój niezwykle ekscytujący w kontekście przyszłości drukarń etykietowych i opakowaniowych”.

Platformę Digital Series można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Jest ona dodatkowo rozwiązaniem modułowym, pozwalającym na dodawanie w trybie in-line zespołów fleksograficznych (umożliwiających np. foliowanie, laminowanie, wykrawanie czy nadrukowywanie kolorów specjalnych) wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Modułowość platformy pozwala na łatwą rozbudowę maszyny, wraz z pojawianiem się na rynku kolejnych rozwiązań w obszarze druku cyfrowego i fleksograficznego. Użytkowane rozwiązanie ma dzięki temu szansę cały czas podążać za aktualnymi względem nowych trendów nowinkami technologicznymi wprowadzanymi na rynek.

Maszyny hybrydowe zapewniając wiele korzyści, skłoniły firmę Mark Andy do systematycznej rozbudowy jej portfolio w zakresie druku cyfrowego. Poza nagrodzoną Digital Series, w jego skład wchodzą również: maszyna etykietowa Digital One (która miała swoją premierę na targach Labelexpo Americas 2016) oraz kolejna opcja, oferowana pod nazwą Digital +3600. Jest to część stale rozwijanego przez firmę programu, w ramach którego istniejące maszyny fleksograficzne są wzbogacane o moduły drukujące w technologii cyfrowej. 

Obecnie na całym świecie pracuje ponad 40 urządzeń hybrydowych dostarczonych przez Mark Andy, m.in. w Polsce. Firma wciąż dokłada starań, by wprowadzać na rynek rozwiązania, oferujące najwyższą jakość i wydajność, a jednocześnie poprawiające zyskowność ich użytkowników. 

Ray Dickinson, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu w obszarze rozwiązań cyfrowych Mark Andy, komentuje:

- „Jesteśmy niezwykle dumni z faktu uzyskania tak prestiżowego wyróżnienia, jakim jest nagroda FTA. Zwłaszcza iż stanowi ona potwierdzenie tego, że aktywnie uczestniczymy w podnoszeniu innowacyjności całej branży druku fleksograficznego. Nasza firma otrzymywała już w przeszłości nagrody za rozwiązania technologiczne, jednak tegoroczne wyróżnienie ze strony FTA odbieramy w sposób szczególny”.

Maszynę Digital Series można obejrzeć odwiedzając europejskie centrum demonstracyjne Mark Andy Europe w Warszawie. Jej zalety mieli już okazję poznać goście odbywających się przed miesiącem w Warszawie trzydniowych Dni Otwartych. Prezentowana wówczas maszyna Digital Series została wyposażona w moduł inkjetowy (drukujący w trybie CMYK z dodatkową bielą) oraz trzy zespoły fleksograficzne (jeden zainstalowany przed, zaś dwa pozostałe – po module cyfrowym). Jej pokazy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gościło na nich ponad 300 gości z niemal 20 krajów.

 

Więcej o Mark Andy

 

Źródło: Mark Andy