Flow-pack to całkowicie zautomatyzowana pakowaczka. W technologii tej możliwe jest pakowanie produktów z górnym lub dolnym podawaniem folii. Maszyny typu flow pack zapewniają niskie koszty, łatwość obsługi i wszechstronność zastosowania w jednym.

Maszyny pakujące flow pack - sprawdź ich zalety

Opakowanie uzyskane w technologii flow pack nie przepuszcza powietrza, jest bardzo trwałe i zachowuje przy tym estetyczny wygląd. Za pomocą tego typu maszyn zapakować można produkty z segmentów: kosmetycznego, farmaceutycznego oraz przemysłowego. Ostatnio technologia cieszy się także ogromną popularnością w branżach produkujących i pakujących żywność. W zależności od parametrów maszyny, dzięki flow packom można zapakować produkty o różnej wielkości i długości.

W technologii flow pack działają poziome i pionowe maszyny pakujące. Pakowanie poziome polega na modelowaniu wielkości "rękawa" z folii, umieszczanie w nim artykułu, a następnie zgrzewanie worka poprzeczne, po czym torebka jest odcinana. Pakowanie pionowe dotyczy z reguły towarów świeżych i mrożonych w całości lub pokrojonych. W przypadku tej techniki pakowania konieczna jest obecność specjalnego dozownika. W pakowaniu poziomym produkty podawane są z pomocą podajnika wprowadzającego. 

Sprawdź maszyny firmy Pablo

Automaty pakujące typu flow pack są bardzo wydajne – można je ustawić tak, żeby umożliwiały pakowanie artykułów pochodzących z różnych branż. Mogą pakować bardzo małe wyroby oraz pakiety produktów w woreczki foliowe dopasowane odpowiednia do towarów. Prędkość pakowania produktów to kilkadziesiąt lub kilkaset opakowanych przedmiotów na godzinę. Możliwość pakowania z górnym lub dolnym podawaniem folii zapewnia rozwiązania zarówno dla małych, jak i większych zakładów.

O tym jaką maszynę typu flow pack wybrać dla swojej firmy decyduje wiele czynników. Najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistę z firmy prowadzącej dystrybucję maszyn pakujących. Dzięki temu uda nam się dobrać urządzenie odpowiednie dla naszych potrzeb, a przy tym nie przepłacić.  Często może się okazać, że tak naprawdę szukamy zupełnie innej maszyny, a tradycyjny flow pack nie przyda nam się. Producenci flow-packów nieustannie ulepszają swoje maszyny wprowadzając coraz to szybsze modele, które mają jeszcze bardziej zwiększyć efektywność w zakładach produkcyjnych i sprostać oczekiwaniom swoich Klientów.

Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Silny&Salamon

Obecnie obowiązujęce przepisy wymagają jednak znakowania produktów lub ich opakowań. Z tego powodu niemal każdy flow-pack musi być wyposażony w drukarkę przemysłową, która umożliwi zamieszczenie daty ważności, produkcji, numeru serii czy partii, a także kodów kreskowych, grafiki lub etykiet z pełnym składem. Możliwość znakowania pomaga w identyfikacji towarów, ułatwia wewnętrzną kontrolę produkcji oraz śledzenie produktów po opuszczeniu zakładów.