Wielonarodowe jury, pod przewodnictwem Prezydenta Światowej Organizacji Opakowań WPO, obradujące w Kairze w październiku tego roku, przyznało opakowaniu do zestawu kosmetyków, zaprojektowanemu i wykonanemu przez Zakład Produkcji Opakowań MAX-BOX S.C. z Warszawy, nagrodę Światowego Konkursu Opakowań WorldStar.

W sentencji jury podkreśliło oryginalność konstrukcji pudełka wykonanego z jednego wykroju, bez użycia kleju, w sposób umożliwiający rozwarcie dwu jego połówek i ukazanie zawartości w postaci zestawu kosmetyków. Dzięki temu pudełko jednym ruchem może zostać przekształcane w opakowanie prezentacyjne. Istotnym walorem nagrodzonego opakowania jest również oszczędność materiałowa uzyskana przez zastosowanie kartonu o niskiej gramaturze (300 g/m2), który dzięki pomysłowej konstrukcji nadaje pudełku dużą sztywność. Wyszukane liternictwo i dobór barw uzupełniają walory tego atrakcyjnego opakowania.

Wysokie wyróżnienie międzynarodowe polskiego opakowania, po raz pierwszy w historii krajowych konkursów opakowań i przy tak dużej konkurencji z pewnością cieszy. Udowadnia, że rodzime wzornictwo i technologia opakowań dorównuje poziomowi światowemu. Fakt ten dla wielu firm stanowi bodziec do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Czynnikiem motywującym jest także fakt dobrej i szerokiej promocji międzynarodowej zarówno opakowania jaki i firmy w prasie, w internecie oraz rozsyłanych wynikach konkursu WorldStar w postaci płyt CD oraz katalogów.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie WorldStar jest nagroda lub wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Opakowań PakStar. Kolejna edycja tego ostatniego odbędzie się w roku 2004. Wciąż trwa przyjmowanie zgłoszeń. Organizatorzy czekają na nie do dnia 30 kwietnia 2004 r.

Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu, tym razem jako jego współorganizatorzy ponownie zachęcamy Państwa do promowania rodzimych projektów i nowych rozwiązań w opakowaniach. Jeżeli uważacie Państwo, że warto podzielić się z nami swoimi osiągnięciami już dziś zachęcamy do składania zgłoszeń i wzięcia udziału w Konkursie Pakstar 2004.

Więcej szczegółowych informacji...

ORGANIZATORZY KONKURSY PakStar 2004:

Źródło: ''

Komentarze