Huta Szkła Ujście zwyciężyła w VII edycji konkursu "Medal Europejski dla Wyrobów" za produkcję charakterystycznej, zielonej, półlitrowej butelki do piwa Carlsberg. Celem konkursu jest wyróżnianie wyrobów, których jakość odpowiada najwyższym standardom Unii Europejskiej.

"Medal Europejski dla Wyrobów" to również doskonała okazja do promocji tych produktów. Przyznanie Hucie Szkła Ujście tej prestiżowej nagrody to dowód, że produkowana przez nią butelka do piwa Carlsberg w żadnym stopniu nie ustępuje jakością butelkom produkowanym w Unii Europejskiej. Jest to jednocześnie pochwała przyjętych w firmie metod zarządzania i zastosowanych w procesie produkcji nowoczesnych technologii.
Przykład Huty Szkła Ujście pokazuje, że rodzima, polska firma może skutecznie konkurować z producentami unijnymi, czego dowodem jest współpraca z Grupą Carlsberg Okocim – partnerem wymagającym, poszukującym kooperantów wśród polskich podmiotów potrafiących nie tylko sprostać najwyższym normom jakościowym. Konkurs "Medal Europejski dla Wyrobów" organizowany jest przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

Uroczysty finał VII edycji konkursu "Medal Europejski dla Wyrobów" odbył się 6 listopada br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
Źródło: ''