Firma Meech International z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek nowego lokalizatora elektryczności statycznej 983v2, lekkiego, kieszonkowego urządzenia umożliwiającego dokładny pomiar ładunków elektrostatycznych w szerokim zakresie napięć.

Nowy lokalizator został opracowany do użytku dla inżynierów produkcji, konserwacji, kontroli oraz zapewnienia jakości, a jego innowacyjny projekt sprawia, że jest odpowiedni do zastosowania dla dowolnego materiału, w przypadku którego elektryczność statyczna stanowi problem.

Lokalizator ładunku elektrostatycznego 983v2 udostępnia tryb pracy ciągłej (Continous), umożliwiając łatwy pomiar fluktuacji poziomów ładunku, podczas gdy najwyższy poziom ładunku można zmierzyć w trybie utrzymania wartości szczytowej (Peak Hold). Zintegrowany miernik odległości umożliwia czytelne wskazanie prawidłowego zakresu pracy, co oznacza, że wszystkie odczyty są dokładne i spójne. W celu zwiększenia wszechstronności urządzenie wyposażono w duży, kontrastowy wyświetlacz LCD, umożliwiający użycie lokalizatora we wszystkich warunkach oświetlenia. W połączeniu z krótkim czasem reakcji, małymi odchyleniami oraz intuicyjną obsługą sprawia to, że lokalizator elektryczności statycznej model 983v2 jest doskonałym wyborem dla firm na całym świecie.

Zakres pomiaru lokalizatora wynosi od -200 kV do + 200 kV w odległości 150 mm przy dokładności pomiaru do 100 V i błedem mniejszym niż +/- 5%. Wszystkie urządzenia są dostarczane z indywidualnym certyfikatem kalibracji dla celów kontroli jakości. Umieszczony w solidnej plastikowej obudowie zapewniającej dużą wytrzymałość model 983v2 jest dostarczany w pudełku umożliwiającym bezpieczne przechowywanie w czystości.


Źródło: ''