To że nie nastąpił jeszcze zmierzch opakowań metalowych jest chyba oczywiste. Jeśli producent chce wyróżnić jakiś swój produkt zapakuje go w coś, co da mu wrażenie niepowtarzalności i nie będzie się kojarzyło z czymś ulotnym.

Metalowe opakowanie firmy CROWN Speciality Packaging przygotowane dla firmy Bosch Group jest nietypowe dla dotychczasowych produktów Bosha. Większość wiertarek i wkrętarek była bowiem pakowana albo w kartony papierowe, albo w pudełka z tworzyw.

Najnowsza wkrętarka Bosha “high-end IXO Screw-Driver” jest jednak promowana za pomocą wyjątkowego stalowego opakowania. Metal kojarzy się nam z wytrzymałością, jakością i trwałością. Kojarzy się również z narzędziami. Do tego przyciągająca uwagę grafika (intensywna ciemna zieleń - kolor firmowy Bosha) i obok takiego opakowania nie można przejść obojętnie.

To nowatorskie opakowanie uzyskało prestiżową nagrodę Apeal Steel Packaging Effectiveness Award. Nagrodę tą przyznaje stowarzyszenie producentów opakowań metalowych Apeal - Association of European Producers of Steel for Packaging.

Źródło: www.packworld.com
Źródło: ''