W tegorocznym konkursie aż trzy opakowania wyprodukowane z tektur z pierwotnych mas włóknistych Metsä Board zdobyły wyróżnienie w prestiżowym konkursie. Na ręce firmy powędrowała także nagroda Opakowanie kartonowe roku.

Metsä Board zdobywcą trzech nagród w 2016 Pro Carton ECMA Awards

Tektury zostały wykorzystane przez zwycięzców w kategorii opakowań spożywczych oraz opakowań kosmetycznych. Dzięki produktom wytwarzanym przez Metsä Board możliwe jest zwiększenie atrakcyjności produktów na półkach sklepowych oraz funkcjonalności opakowań. Konkurs Pro Carton ECMA Awards organizowany był już po raz dwudziesty. Nagrody przyznawane przez tyle lat zyskały rangę najbardziej prestiżowych wyróżnień europejskich dla opakowań kartonowych.


Komisja w swojej ocenie zwraca uwagę na innowacyjność projektów, promocję marki, wygodę użytkowania oraz rolę tektury opakowaniowej jako materiału zgodnego z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Do tegorocznej edycji zakwalifikowała się rekordowa liczba opakowań. Wyróżnienia zostały wręczone 15 września podczas uroczystej gali w Antibes/Juan-les-Pins, we Francji. Wśród zwycięskich opakowań znalazły się:


OPAKOWANIE KARTONOWE ROKU
My. Von Erl
Producent opakowania: A&R Carton Graz
Właściciel marki: Von Erl
Tektura: Metsä Board Carta Solida


OPAKOWANIA SPOŻYWCZE
Kapsułki z kawą
Producent opakowania: Rattpack Group
Właściciel marki: Amann Kaffee
Tektura: Metsä Board Carta Elega


OPAKOWANIA KOSMETYKÓW
Flormar All Eyes on Me Collection
Producent opakowania: Printpark
Właściciel marki: Kosan Kozmetik
Tektura: Metsä Board Carta Solida

 

Bądź na bieżąco!

Źródło: Metsä Board