Na przełomie kwietnia i maja (w dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2008 roku) w Asia Word - Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Przemysłu Drukarskiego i Opakowań w Hongkongu.

Targi organizowane są przez Radę Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) i Exhibition Company (HK) Ltd przy współudziale Związku Drukarzy w Hongkongu i Związku Artystów Grafików w Hongkongu. W ubiegłym roku ponad 340 wystawców zaprezentowało wysokiej jakości produkty i usługi aż 10 000 odwiedzającym ze 113 krajów. Zeszłoroczny sukces wystawy gwarantuje wysoką jakość tegorocznej edycji. Spodziewanych jest aż 400 wystawców, w tym z Shenzhen, Zhejiang i Szanghaju.

Swój udział potwierdzili główni wystawcy z kontynentalnej części Chin. Aż 17 z nich znalazło się w rankingu 100 najważniejszych firm w przemyśle drukarskim, stworzonym przez chińskie pismo „Printing Manager”. Będą to Starlite Holdings Ltd., Luk Ka International Ltd., Hong Kong Yuto Printing Company Limited, Artron Enterprises (Group) Limited, Shanghai Zidan Printing Co., Ltd., Sunglo Printing Group Co., Ltd., Zhongshan Liford Nameplate Inc, Shanghai Tobacco Packing Printing Co., Ltd., The Shanghai People\’s Printing Factory No.8, Shanghai Printing Group, Man Sang Envelope Mfg Co.,Ltd, XinYa Investment Group of China, Shanghai Jielong Industry Group Corporation Limited, Shenzhen SGY Printing Co., Ltd., Shenzhen Nine Stars Printing and Packaging Group Ltd., Sichuan Yibin Push Group 3D Co., Ltd., and Zhongshan Zhongyong Products of Paper Printing Co., Ltd.

Tegoroczne targi podzielone zostały na kilka stref tematycznych, między innymi: usługi drukarskie, pakowanie, materiały drukarskie, materiały i akcesoria opakowaniowe, sprzęt i systemy drukarskie oraz pakownicze, usługi prepressu, sztuki graficzne oraz usługi projektanckie, usługi wykończeniowe i introligatorskie, technologie i usługi multimedialne, usługi wydruków i tworzenia szyldów, sprzęt i akcesoria, usługi naprawcze, konserwacyjne sprzętu oraz usługi konsultacyjne i szkoleniowe.

Podział na strefy umożliwia kupującym łatwe zidentyfikowanie firm najbardziej zbliżonych profilem do ich potrzeb. Mocno rozwija się sektor zintegrowanego prepressu. Integrated Pre-press Service Square skupi firmy stawiające na kreatywne umiejętności, techniczny profesjonalizm, światowej klasy marketing oraz mocniejszą walkę konkurencyjną. Pawilon Digital Printing & Office Automation Equipment przeznaczony jest dla firm, które chcą zaoferować swoim klientom elastyczność, krótkie czasy wydruku i możliwości zmian na życzenie.

Hongkong wraz z Niemcami, Japonią i Stanami Zjednoczonymi znane są jako „cztery centra drukarskie” świata. Dzięki wolnemu przepływowi informacji i wolnej prasie wiele lokalnych oraz międzynarodowych gazet, dzienników, periodyków, książek religijnych i podręczników może być drukowanych w Hongkongu. Totalny eksport wydruków z Hongkongu wyniósł w ubiegłym roku 2,46 miliarda dolarów (19,19 miliarda HK), co stanowi około 10% wzrost w stosunku do 2006 roku. W przypadku przemysłu materiałów opakowaniowych, kontynentalna część Chin jest największym rynkiem eksportowym Hongkongu. W 2007 roku skierowane tam było aż 57% całego eksportu. W porównaniu do 2006 roku wzrósł także eksport do innych regionów, w tym do Unii Europejskiej i krajów ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej) o 11%.

Międzynarodowe Targi Przemysłu Drukarskiego i Opakowań w Hongkongu spełniają nie tylko rolę platformy handlowej, ale również są ważnym miejscem wymiany informacji. Wystawie towarzyszyć będzie seria seminariów i forum, prowadzonych i adresowanych do ekspertów w tej branży.

Hong Kong Trade Development Council - www.tdctrade.com
Źródło: ''

Komentarze

  • wyjazd na targi

    chciałabym sie dowiedzieć, czy ktos z branzy drukarskiej w polsce wybiwra sie na tarki do Hongkongu. Jezeli tak to prosze o kontakt Grazyna H.