W czasach, w których dostępność pracowników w rolnictwie jest coraz bardziej ograniczona, kolejne etapy procesu przygotowywania produktów do sprzedaży podlegają automatyzacji. Przykładem tego jest urządzenie typu case packer – maszyna do automatycznego pakowania pojemników w kartony zbiorcze. Urządzenia tego typu mogą być wykorzystywane do pakowania pojemników z owocami, pomidorami, pieczarkami, a także w segmencie sałat i dań gotowych.

MILBOR PMC: Rozwój nowych technologii w pakowaniu owoców i warzyw

Współczesne technologie pozwalają na znaczące ograniczenie czynnika ludzkiego w procesie sortowania i pakowania owoców, czy warzyw. Wykorzystanie urządzenia do pakowania zbiorczego, jako dodatkowego modułu linii pakującej, pozwala na ograniczenie obsługi linii o 1-2 osoby.

Jedną z wiodących firm produkujących takie systemy jest duńska firma Egatec Packaging Int., specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu pakowania i paletyzacji. W Polsce firmę Egatec reprezentuje MILBOR PMC.

- „Zdecydowaliśmy się na włączenie urządzeń do pakowania zbiorczego z linii A-One do naszej oferty z uwagi na jego wielofunkcyjność. W segmencie owoców i warzyw, możliwość szybkiego przestawienia maszyny na inny produkt jest kluczowa. Kompaktowa maszyna nie tylko nie zajmuje wiele miejsca, ale również pozwala na pakowanie pojemników o różnym formacie – kształcie, czy wielkości” – mówi Piotr Milewski, właściciel firmy MILBOR PMC – dystrybutora maszyn sortujących i pakujących, w tym casepacker’a A-One.

Casepacker A-One

Casepacker A-One


Casepacker’a A-One będzie można zobaczyć podczas targów opakowań Warsaw Pack, które odbędą się w dniach 27 lutego – 1 marca w hali Ptak Warsaw EXPO w Nadarzynie koło Warszawy. Stand firmy MILBOR PMC będzie znajdował się w strefie techniki pakowania, Hala E, stanowisko 8A.

 

O firmie MILBOR PMC

Firma MILBOR PMC specjalizuje się w sprzedaży urządzeń do pakowania i sortowania owoców i warzyw. Firma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce maszyn pakujących do borówki oraz czereśni firmy A&B Lakewood, a także urządzeń zgrzewających tacki w technologii topseal produkowanych przez firmę Packaging Automation. Od 2017 roku MILBOR PMC posiada również w swojej ofercie urządzenia pakujące w torebki i worki.

 

Dowiedz się więcej o firmie MILBOR PMC

 

Kontakt:
Piotr Milewski
Dyrektor ds. sprzedaży
Tel.: +48 660 00 25 26
Email: piotr@milbor.pl