Amerykański konglomerat 3M zamierza zainwestować na chińskim rynku w przyszłym roku ponad 1 mld USD - donosi dziennik Shanghai Daily. Spółka planuje stworzyć dwie bazy produkcyjne w Szanghaju (sprzętu medycznego i specjalistycznych chemikaliów) i zintensyfikować rozwój dwóch już istniejących zakładów w pobliżu tego miasta.

3M (Minnesota Mining and Manufacturing) - gigant wśród światowych firm - rozpoczął swoją działalność w 1902 r. od wydobywania korundu - minerału służącego do produkcji papieru ściernego. Obecny potencjał korporacji 3M to ponad 74000 pracowników w 63 filiach, którzy tworzą, produkują i sprzedają ponad 50000 produktów w 200 krajach na całym świecie. Niezwykle bogata oferta produktowa firmy stała się podstawą jednego z popularniejszych sloganów reklamowych, który głosi, że "Firma 3M nie wymyśliła koła, ale 1000 drobiazgów, które czynią je użytecznym".

Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność oraz poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Naszym celem jest zaspokajanie różnorodnych potrzeb klientów poprzez oferowanie wyrobów z wielu odległych tematycznie dziedzin: stomatologii, medycyny, górnictwa, telekomunikacji, energetyki, bezpieczeństwa pracy, gospodarstwa domowego, a także tworzenie nowych technologii w ścisłej współpracy z ich przyszłymi użytkownikami.

Firma 3M jest m.in. liderem w technologiach specjalnych powłok oraz materiałów adhezyjnych (klejów). Stworzyła unikatowy produkt, przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Folie okienne są uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem wielu istotnych problemów, związanych z użytkowaniem każdego budynku, takich jak: bezpieczeństwo, komfort, wydatki na klimatyzację i ogrzewanie oraz wygląd wnętrz i elewacji zewnętrznej.

Źródło: 3M
Źródło: ''