Stworzony przez firmę MeadWestvaco Calmar MINI-TRIGGER znajduje na całym świecie coraz szersze zastosowanie w produktach kosmetycznych.
Spryskiwacz ten stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych atomizerów. Jego ergonomiczny kształt powoduje, że korzystanie z kosmetyków, takich jak gęste i lepkie mleczka oraz żele, staje się łatwiejsze i bardziej komfortowe.
Opakowanie pełni bardzo istotną rolę w marketingu produktów. MINI-TRIGGER sprawia, że kosmetyki w których został zastosowany nie tylko zyskują na funkcjonalności, ale również na oryginalności, znacząco wyróżniając się na sklepowych półkach. Nowoczesny kształt oraz ergonomia tego spryskiwacza powodują, że projektanci opakowań do kosmetyków przenaczonych do pielęgnacji włosów, opalania lub pielęgnacji ciała mają możliwość stworzenia produktów unikalnych. MINI-TRIGGER produkowany jest ze standardowym kosmetycznym zamknięciem 24/410. Dostępnymi dozami są: 0.16ml oraz 0.21ml. Spryskiwacz może być wykonany w dowolnej kolorystyce, zaś sposób spryskiwania odpowiednio dobrany do rodzaju produktu.

W Polsce, wyłącznym przedstawicielem MeadWestvaco Calmar, jest: KOMOS – Biuro Usług Technicznych i Handlowych.