Mira Satnisławska-Meysztowicz, Prezes Fundacji Nasza Ziemia, inicjatorka Kampanii Sprzątanie świata Polska, została wybrana Człowiekiem Roku 2004.

Mira Stanisławska-Meysztowicz zainicjowała i prowadzi największą w Polsce społeczną kampanię ekologiczną, "Sprzątanie świata", która corocznie mobilizuje do dwóch milionów wolontariuszy. Mira urodziła się w Polsce i jako nastolatka wyjechała z rodzicami do Australii, gdzie spędziła większą część życia. Pozostała z Polską w bliskich związkach - działała aktywnie w organizacjach polonijnych, krzewiła polską kulturę, między innymi organizując występy znanych polskich artystów.

W roku 1994 przyjechała do Polski z zamiarem zainicjowania ruchu Clean Up the World. Ta wielka kampania edukacji ekologicznej rozpoczęła się w roku 1989 właśnie od Australii, a obecnie odbywa się w 130 krajach świata. Polskie media, biznes i władze samorządowe aktywnie wspierają kampanię, a specjalnie dla jej koordynacji i prowadzenia innych, całorocznych programów edukacji ekologicznej, Mira powołała w roku 1994 Fundację Nasza Ziemia i stanęła na jej czele.

Mira kontynuuje swą pracę jako lider i inspirator działań proekologicznych. Przez cały rok spotyka się z dziennikarzami, biznesmenami, samorządowcami, nauczycielami i uczniami. Za swoją działalność na polu społecznej edukacji ekologicznej, w 2001 roku została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 roku została także uhonorowana specjalnym wyróżnieniem - polskie dzieci przyznały jej Międzynarodowy Order Uśmiechu.

Więcej o Mirze Satnisławskiej-Meysztowicz na stronie: www.mirastanislawska-meysztowicz.pl
Źródło: ''