W grudniu bieżącego roku, zgodnie z planem, ruszyła produkcja opakowań w trzecim zakładzie spółki Model Opakowania w Polsce. W dniu 8 grudnia 2016 roku zakład opuściło pierwsze pudełko dla klienta.

Model Opakowania - ruszyła produkcja zakładu w Nowej Soli

Spółka Model Opakowania w marcu tego roku stała się właścicielem 84 715 m2 terenu przemysłowego oraz hal produkcyjno-magazynowych o powierzchni 20 509 m2, zlokalizowanych w Nowej Soli, w województwie lubuskim.

Przez rok trwały prace inwestycyjne, których założeniem była adaptacja istniejących obiektów dla potrzeb zakładu produkcji opakowań z tektury falistej oraz rozbudowa hal produkcyjnych i magazynowych. W międzyczasie przeprowadzony został także proces rekrutacyjny i cykl szkoleń pracowników, obejmujących wszystkie kluczowe obszary i procesy funkcjonowania firmy. Pracownicy mieli okazję zapoznać się m.in. ze specyfiką zarządzania jakością, produkcją, planowaniem, technologią, logistyką oraz sprzedażą. Szkolenia były przeprowadzane w naszych istniejących zakładach w Biłgoraju i Czosnowie.

- "To historyczna chwila dla zakładu Model Opakowania w Nowej Soli. Skupiamy się na dalszym rozwoju zakładu. Kolejne linie technologiczne są montowane i będą kolejno uruchamiane, ruszamy także na podbój nowych klientów Polski zachodniej. Jestem dumny, że ta inwestycja nabiera tempa, a ja wraz z moim zespołem, jestem częścią tego projektu" - mówi Artur Drozdek, dyrektor zakładu w Nowej Soli.

- "Fabryka w Nowej Soli, pozwoli nam zdobyć silniejszą pozycję nie tylko w zachodniej części Polski, ale także w całym kraju. Model Polska, wchodzi w nową erę funkcjonowania, gdyż teraz rozwój naszej spółki w Polsce opierał się będzie o trzy równomiernie rozwijające się zakłady produkcyjne".