8. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar 2016 nagrodziła rozwiązania opakowaniowe z tektury falistej od Mondi Corrugated Packaging Poland.

Mondi z trzema nagrodami w konkursie PakStar 2016

Wśród narodzonych produktów znalazł się system segregacji odpadów wtórnych. Rozwiązanie przeznaczone jest do pojedynczego lub wielokrotnego użytku i umożliwia szybkie instalowanie w pomieszczeniach pojemników na odpady. System pozwala na bezproblemową zbiórkę i segregację odpadów. Specjalne pojemniki na odpady mogą zostać poddane utylizacji wraz ze swoją zawartością. Inwestycja w taki produkt zapewni oszczędność finansową w zakresie dodatkowego sprzątania i konserwacji, transportu zwrotnego czy dzierżawy. 

Specjalne pojemniki są proste w użyciu. Istnieje możliwość ich szybkiego złożenia oraz posiadają one idealną powierzchnię do umieszczania na niej promocyjnych nadruków. Pojemniki te mogą być odpowiednim rozwiązaniem w zakresie krótkoterminowych wydarzeń promujących konkrentą markę. Ich ekologiczny wygląd zapewni zwiększenie się ekologicznej świadomości, która jest konieczna w punktach zbiórki odpadów. 

Produktem, który zdobył nagrodę za interesujące rozwiązanie techniczne, wykorzystujące zasady fizyki przy rozniecaniu ognia, jest Grill Box. Projekt pozwala na znacznie łatwiejszy, bezpieczniejszy i czysty sposób rozpalania węgla drzewnego. Zewnętrzna część opakowania tworzy imitację komina, wykonanego z tektury falistej. Wspomaga on efektywnie proces rozpalania węgla i drewna rozpałkowego za pomocą jednej zapałki. Dół opakowania posiada specjalne kanały napowietrzające, które także przyspieszają ten proces. 

Czas rozpalania trwa ok. 20 minut, następnie Grill Box powinien się rozpaść i uwolnić węgiel drzewny, który osiągnął odpowiednią temperaturę do grillowania. Nagrodzony produkt posiada prostopadłościenny kształt oraz poręczny uchwyt, zapewniający łatwy transport. Jest to znacznie bardziej wytrzymałe opakowanie niż tradycyjne worki zawierające brykiety z węgla drzewnego. Nadruki możliwe są dzięki użyciu farb wodorozcieńczalnych, które pozwalają na całkowite spalenie, bez uwalniania jakichkolwiek substancji toksycznych. 

Mondi otrzymało również specjalny dyplom uznania za opakowanie detaliczne "Take it". Produkt przeznaczony jest do napojów i wyróżnia go nietypowe wzornictwo oraz funkcjonalność. Opakowanie jest elementem stworzonej przez Mondi linii "Pick and Go". Projekt jest maksymalnie funkcjonalny, a przy tym cechuje go dogodność posługiwania się, przy minimalnym zużyciu materiałów. Nowa koncepcja otwartego opakowania ekspozycyjnego pozwoli na uzyskanie nawet 60% oszczędności materiałów. Opakowanie "Take it" posiada innowacyjny system zatrzaskowy. Unikatowy zamek pozwala na wyjęcie pojedynczych puszek z promocyjnego multi packu w sklepie. Takie zamknięcie nie wymaga korzystania z taśmy klejącej lub kleju. 

Przyznane nagrody skomentował Sebastian Markiewicz, Dyrektor Handlowy, Mondi Corrugated Poland - Bardzo cenimy sobie nasz potrójny sukces odniesiony w konkursie PakStar, jako dowód uznania dla Mondi Corrugated Packaging Poland. To dowodzi, że jesteśmy innowacyjnym graczem na rynku i że warto inwestować w naszych projektantów produktów, wychodzących poza tradycyjne schematy myślenia – dodał. Ceremonia wręczenia nagród PakStar odbędzie się we wrześniu 2016 roku podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania (TAROPAK) w Poznaniu.

 

Dowiedz się więcej o konkursie PakStar