Produkty szybko rotujące do których zalicza się szeroko pojmowane produkty spożywcze, nierzadko pakowane są w kartony i transportowane na paletach. Najnowsze rozwiązania oferowane przez MOSCA są odpowiedzią na wymagania stawiane przez branżę przemysłu spożywczego.

Mosca -  Maszyny wiążące ze stali szlachetnej
Technika wiązania w suchym oraz wilgotnym środowisku
W katalogu produktów MOSCA znajdziecie Państwo od teraz maszyny wykonane ze stali szlachetnej, przystosowane do pracy w trudnych warunkach, w pomieszczeniach wilgotnych oraz w kontakcie z agresywnymi środkami.


Na Targach branżowych TAROPAK, które odbędą się w dniach od 13 do 16.09.2010 w Poznaniu, MOSCA zaprezentuje jedno ze swoich najnowszych rozwiązań. Odwiedzając stoisko Mosca Direct Poland Sp. z o.o., spółki reprezentującej na terenie Polski fabrykę MOSCA, będziecie mieli Państwo możliwość przyjrzeć się z bliska maszynie Sonix-MP-VA, wykonanej ze stali nierdzewnej.


SONIX-MP-VA
Automatyczna maszyna wiążąca ze stali szlachetnej


Przystosowana do pracy w przemyśle spożywczym;
Wyposażona w opatentowany przez MOSCA, energooszczędny agregat ultradźwiękowy SONIXS, odporny na wilgoć;
Posiada trwałą ramę prowadzącą taśmę z wymuszonym sterowaniem;
Wszystkie napędy są bezpośrednie;
Zastosowano bezszczotkowe silniki prądu stałego;
Przystosowana do mycia wodą wraz z odpowiednimi środkami chemicznymi.

Ostatnie rozwiązania opracowywane przez konstruktorów Mosca cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów z branży spożywczej. W samych Niemczech sprzedano już kilkadziesiąt sztuk maszyn ze stali nierdzewnej. To żywe zainteresowanie wśród klientów, zmotywowało konstruktorów Mosca do opracowania i produkowania na zamówienie kolejnych modeli maszyn w wariancie ze stali szlachetnej.

Mosca podnosi poprzeczkę!

Odnosi się to nie tylko do wysokiej jakości produktów, ale w szczególności do innowacyjnych technologii. Zadowolenie klientów Mosca na całym świecie stanowi potwierdzenie najwyższej jakości serwisu i kompleksowej obsługi klienta. Troska o Klienta jest podstawą pomyślnej współpracy. Poprzez innowacyjną technikę gwarantujemy optymalne dopasowanie się do wymagań klienta.

MOSCA jest dzisiaj największym światowym producentem maszyn wiążących. Oferta sięga od uniwersalnych urządzeń o szerokim zastosowaniu po w pełni zautomatyzowaną wysokowydajną linię pakującą. Ciekawostką techniczną są przy tym bardzo wydajne zgrzewarki ultradźwiękowe SONIXS, z którymi oferowana jest seryjnie już większość produkowanych w Waldbrunn maszyn do wiązania palet.


Wydajna technologia zgrzewania ultradźwiękowego SONIXS

Technologia zgrzewania ultradźwiękowego SONIXS jako proces łączenia technicznych elementów termoplastycznych zadomowiła się już na stałe w wielu branżach, np. w medycynie, motoryzacji i opakowaniach. Podstawowa zasada jest przy tym zawsze taka sama: mechaniczne wibracje przenoszone są pod naciskiem na elementy z tworzywa sztucznego; przy wiązaniu palet są to końce taśmy z tworzywa sztucznego. Na skutek tego wytwarzane jest ciepło, tworzywo sztuczne mięknie i następuje zgrzanie końców taśmy.

Pozwala to uzyskać większą częstotliwość cyklów, ponieważ urządzenia ultradźwiękowe nie wymagają nagrzewania. Przy zgrzewaniu nie powstają poza tym żadne opary ani zapachy, a systemy łączenia ultradźwiękowego pracują bardzo ekonomicznie: energia pobierana jest tylko podczas samego łączenia, a w przeciwieństwie do gorącej grzałki nie trzeba utrzymywać określonej temperatury. Ponieważ agregaty ultradźwiękowe mogą łączyć zarówno taśmy PET, jak i tańsze taśmy PP, użytkownik może oszczędzać również na materiałach eksploatacyjnych.

Odwiedzając stoisko firmy Mosca na targach TAROPAK będzie mieli Państwo okazję zobaczyć maszynę pracującą z agregatem ultradźwiękowym: urządzenie SONIXS-MP-VA.


ZAPRASZAMY na Targi branży opakowaniowej i logistycznej TAROPAK w Poznaniu
w dniach 13 – 16.09.2010.
Stoisko MOSCA DIRECT POLAND SP. Z O.O. nr. 69 znajdziecie Państwo w Pawilonie 3.

W celu uzyskania bliższych informacji, polecamy kontakt z naszym biurem:
Mosca Direct Poland Sp. z o.o.
Ul. Mińska 65 lok. 224
03-828 Warszawa, tel.(0-22) 870 00 33
Informacje o produktach znajdziecie Państwo również na naszej stronie internetowej
www.mosca-ag.com
Źródło: ''

Komentarze

  • Targi

    Bardzo fajny artykuł. Jeśli pojawię się na targach z pewnością rozpocznę oglądanie od stoiska przygotowanego przez firmę Mosca.