Data publikacji: .

MOSCA po raz kolejny zaprasza na wirtualne stoisko targowe zamiast udziału w odwołanych, targach Interpack. Dostęp nie wymaga rejestracji i jest aktywny od 25 lutego 2021. Za pomocą kilku kliknięć odwiedzający mogą poruszać się po sześciu przestrzeniach tematycznych. Uzyskają tam szczegółowe dane na temat rozwiązań MOSCA w zakresie pakowania końcowego. Najważniejszym punktem wirtualnej prezentacji jest w pełni automatyczna linia wiązania stosów palet o różnych wysokościach. System ten bazuje na wiązarce do palet KZV-321, poziomej wiązarce EVOLUTION SoniXs MS-6 H oraz na wózkach samojezdnych (AGV) firmy partnerskiej Gebhardt Fördertechnik GmbH.

Link: https://exhibition.mosca.com/

mosca interpack

Interpack jest jednym z najważniejszych wydarzeń targowych w naszym kalendarzu imprez. Bardzo żałujemy, że w 2021 r. nie będziemy mogli osobiście spotkać się z klientami, dziennikarzami i innymi odwiedzającymi. Z pomocą przychodzi technologia – dzięki wirtualnemu stoisku targowemu prezentujemy na stworzonym przez nas portalu  technologie i rozwiązania Mosca, mówi prezes  firmy  Timo Mosca. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapoznać się z informacjami na temat różnych typów maszyn, pobierać informacje multimedialne i znaleźć odpowiednie dane kontaktowe, a wszystko to z wygodnego (domowego) biura.

W pełni zautomatyzowane rozwiązania z zakresu pakowania końcowego

Przechodząc do sekcji  „Maszyny”, odwiedzający mają okazję znaleźć się w środku w pełni zautomatyzowanej linii pakowania końcowego z trzema głównymi komponentami: automatyczną maszyną do wiązania poziomego MOSCA EVOLUTION SoniXs MS-6 H, maszyną do wiązania palet MOSCA KZV-321 oraz wózkami samojezdnymi AGV partnerskiej firmy Gebhardt Fördertechnik GmbH. Widzimy ogromny potencjał wynikający z połączenia wysokowydajnych maszyn do wiązania i swobodnie poruszających się elementów przenośnika jako sposobu na zwiększenie elastyczności i wydajności na końcu linii pakującej, wyjaśnia Timo Mosca. W tym rozwiązaniu opakowania ułożone na paletach są poziomo zabezpieczane na różnych wysokościach z wykorzystaniem maszyny EVOLUTION SoniXs MS-6 H. Zastosowane tu ochraniacze krawędzi kartonów zabezpieczają brzegi produktów i tworzą wstępny stos. Następnie wózek samojezdny AGV transportuje palety o różnych wysokościach do maszyny KZV-321.

Maksymalna elastyczność w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych

Prezentowany na stoisku model MOSCA KZV-321 jest wariantem sprawdzonej maszyny do wiązania wyposażonej w dwa boczne agregaty zgrzewające, otwartą ramę wiążącą oraz sześć ruchomych lanc wiążących na trzech różnych wysokościach. Dzięki temu użytkownicy mogą dowolnie wiązać pojedyncze palety o różnej wysokości, jak również palety ułożone w stosy. Do tej pory te dwa różne sposoby pakowania można było uzyskać  tylko przy użyciu dwóch różnych typów maszyn. Na wirtualnym stoisku wózek samojezdny na przemian transportuje do wiązarki pojedyncze palety lub dwie palety ułożone jedna na drugiej. Następnie lance zamykają ramę wiążącą na odpowiedniej wysokości, a maszyna KZV-321 wiąże pakiet. Jeśli dwie palety ułożone jedna na drugiej są umieszczone wewnątrz maszyny, proces wiązania tworzy złożoną konstrukcję. W tym celu maszyna manewruje lancami między deskami palet. Dzięki temu taśma nie dotyka bezpośrednio produktu, co pozwala użytkownikom na zastosowanie jej większego naciągu bez ryzyka uszkodzenia pakowanego produktu.

Zastosowanie wózków samojezdnych AGV firmy Gebhardt Fördertechnik GmbH dodatkowo zwiększa elastyczność tego rozwiązania poprzez wykorzystanie układu map do samodzielnego poruszania się w środowisku produkcyjnym i jeżeli jest to konieczne – niezależnego unikania przeszkód. Wózki automatycznie odbierają pakiety i przenoszą je na różnych wysokościach do kolejnych stacji. Dzięki interfejsowi i aplikacji mobilnej można zarządzać zadaniami i obsługiwać je za pomocą tabletu lub innych urządzeń mobilnych. W ten sam sposób można też analizować ich wydajność.

Przedstawienie rozwiązań MOSCA w pięciu obszarach tematycznych

MOSCA prezentuje swoje usługi i koncepcje dotyczące przyszłościowych linii do pakowania w pięciu obszarach tematycznych. W sekcji „Cyfryzacja” główny nacisk położono na rozwiązania MOSCA stworzone na potrzeby Przemysłu 4.0. W tym miejscu pokazano jak cyfrowe funkcje wiązarki EVOLUTION SoniXs TR-6 Pro mogą zoptymalizować procesy pakowania końcowego.

Poza innowacyjnymi, wysokowydajnymi technologiami MOSCA oferuje kompleksowe wsparcie: od doradztwa w wyborze odpowiedniego typu maszyny po konserwację i serwis. Koncepcja ONE Service zapewnia klientom na całym świecie najwyższej jakości pomoc techniczną poprzez zdalne połączenie automatyka z maszyną czy wytypowanie części zamiennych dla danego typu maszyny. Nowością, dodaną jesienią 2020 r., jest obszar Performance Services. Zostanie on zaprezentowany w sekcji „Usługi” na wirtualnym stoisku targowym. Dzięki tej usłudze klienci na całym świecie otrzymują indywidualne doradztwo w zakresie optymalizacji i długoterminowej poprawy wydajności swoich linii pakujących opartych na rozwiązaniach MOSCA.

Skupienie się MOSCA na zrównoważonych działaniach jest priorytetem dla firmy również w innych obszarach. W oczywisty sposób ponosimy odpowiedzialność –  w odniesieniu do całej produkcji, w tym również taśmy PP i PET, wyjaśnia prezes Simone Mosca. To dobrowolne zobowiązanie znajduje swoje odzwierciedlenie w sekcji „Taśmy wiążące”. Przedstawiono w niej rozwiązania MOSCA spełniające standardy zrównoważonego rozwoju, między innymi taśma PET jest wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Sekcja „Zrównoważony rozwój” obejmuje pełen zakres koncepcji tego pojęcia według  firmy MOSCA – począwszy od materiałów nadających się do recyklingu i procesów przyjaznych dla środowiska kończąc na produkcji neutralnej dla klimatu.

W ostatniej sekcji tematycznej odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach MOSCA przeznaczonych dla konkretnych gałęzi przemysłu, takich jak: producentów tektury falistej i papieru, logistyki i sprzedaży wysyłkowej, producentów materiałów budowlanych, przemysłu spożywczego, poligrafii i kolportażu.

stoisko multimedialne mosca

Informacje multimedialne 

Uzupełnieniem wirtualnego stoiska targowego jest multimedialny serwis informacyjny. Oprócz filmów i wywiadów z użytkownikami odwiedzający mogą pobierać foldery zawierające parametry techniczne rozwiązań MOSCA. Za pomocą jednego kliknięcia uzyskają również dane kontaktowe do ekspertów MOSCA. Wirtualne stoisko targowe jest dostępne w językach angielskim i niemieckim od 25 lutego 2021 r. za pośrednictwem strony internetowej https://exhibition.mosca.com/.

Opis

Wirtualna podróż, podczas  której  prezentowane są maszyny  firmy MOSCA. W miejsce targów Interpack na swoim wirtualnym stoisku targowym – dostępnym od 25 lutego 2021 r. – producent wiązarek przedstawia  najnowsze rozwiązania MOSCA przeznaczone do wiązania końcowego produktu.