Nowy projekt Coca-Cola to unikalne połączenie optymizmu, muzyki i design’u najwyższej klasy. Zaprojektowane przez Faithless aluminiowe butelki trafiły właśnie do Polski.

Towarzyszące im animacje, autorstwa francuskiego studia Paranoid, to niepowtarzalna zabawa stylem i metaforą. Wszystko razem tworzy jeden z najciekawszych designerskich projektów roku.

Francuskie studio Paranoind (m.in. Sophie Gateau - współautorka animacji Matrixa i Aleksandra Wielkiego) stworzyło dodatkowo przepiękny teledysk: Teledysk

Butelka Coca-Cola przestała być jedynie butelką. Stylowe, chłodne aluminium kontrastuje z ciepłymi odcieniami różu, fioletu i czerwieni. Psychodeliczną całość dopełniają kolorowe zwierzęta i drzewa oraz otaczające je niesamowite kształty. Butelka oraz towarzysząca jej animacja, to wspólny produkt Faithelss i Paranoida. Projektowi towarzyszy także specjalnie stworzona przez zespół piosenka.

Paranoid zrzesza najlepszych francuskich grafików – m.in. Francoi Vogel’a, Pierre’a Marrie oraz przewodzącą grupie Sophie Gateau, autorkę grafik do filmów takich jak Matrix, Aleksander Wielki czy 2046. Ich najnowszy projekt to magiczna, animowana podróż Mr Neanta (Mr Non-Existing, Pan Nieistniejący) przez dżunglę pełną symboli, kolorów i kształtów. Barwna i plastyczna opowieść o Panu Nieistniejącym, który czyni świat lepszym, wzbudza szereg pozytywnych emocji. Zabawa kolorem i formą oraz połączenie wielu stylów graficznych dały niesamowity i pełen pozytywnej energii rezultat.

„Coca-Cola chce integrować i łączyć ludzi, stąd historia Mr Neant’a. Wierzymy, że ciekawy design może sprawić, że nawet przedmioty codziennego użytku staną się źródłem inspiracji i radości” – mówi Grzegorz Gęsik, Junior Brand Manager Coca-Cola Poland Services - „A uśmiech rozprzestrzenia się jak pozytywna epidemia – jeśli pojawi się na jednej twarzy zaraz pojawia się na innych.” Aluminiowa butelka, jej design, inspirowana nią muzyka, teledysk i unikalne wizualizacje podkreślają, że to, jak odbieramy świat, zależy przede wszystkim od nas samych.

Butelka dostępna będzie w najmodniejszych polskich klubach. W ciemnościach po oświetleniu ultrafioletem widoczne będą zupełnie nowe wzory, różne od tych, które będzie można zobaczyć w świetle dziennym. Dodatkowo aluminiowa butelka Coca-Cola, na życzenie klientów, dopełniana będzie przez hostessy wybranym alkoholem.

Wszystko zaczęło się…

…dwa lata temu, kiedy firma zaprosiła pięciu młodych artystów, pochodzących z pięciu kontynentów, do projektu M5 (www.them5.com). W ramach globalnego projektu każdy z artystów, współpracując z wybranymi muzykami, stworzył serię czterech przedmiotów – t-shirtu, zabawki, aluminiowego plakatu oraz etui na iPoda shuffle. Dodatkowo, każda z grup stworzyła krótki, odjechany teledysk, oddający jej wizję optymizmu i szczęścia. Pomysły i wizja designerów zostały następnie wykorzystane do zaprojektowania specjalnej serii aluminiowych butelek Coca-coli. Dostępne tylko w najlepszych światowych klubach butelki błyskawicznie rozeszły się wśród ludzi, szybko trafiając nawet na aukcje na E-Bay’u. Na fali popularności postanowiliśmy zaprojektować jeszcze jedną butelkę. W tym roku do artystów dołączył zespół Faithless i to właśnie on, wspólnie z francuskim studiem Paranoid, stworzył swoją wersję aluminiowej butelki, która dostępna będzie w Polsce.

O FIRMIE:

Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Wśród marek firmy dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola Light, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki i nektary owocowe Cappy, napój energetyczny Burn, napoje herbaciane Nestea, napoje kawowe Nescafe Xpress oraz wody mineralne Multivita, Vita i naturalna woda źródlana Kropla Beskidu. System Coca-Cola w Polsce reprezentuje także Coca-Cola HBC Polska – oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 500 milionów konsumentów.
Źródło: ''

Komentarze

  • butelki....

    sorki....wiem ze to nie do tematu....ale czy możecie zrobić taką stronęz samymy zdjęciami butelek wódki....Chciałam bez wychodznia z domu zobaczyc jakieś fajne butelki,kształty ,pojemności a nie ma o tym żadnej stronki...Chciałam kupić butelkę wódki naszej Posliekj z zawieść kolezance do Włoch ,ale nic nie ma na ten temat....czy ktoś mi może coś doradzić.... dziekuje i pozdrawiam