Lubelskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" Spółka Akcyjna - producent sprzętu medycznego z tworzyw sztucznych i płynów infuzyjnych ma nowych właścicieli. Są nimi Baxter Terpol (polska spółka jednego z największych producentów płynów infuzyjnych na świecie) oraz Spektra Holding (właściciel Polfarmy)

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podpisało ze Spectra Holding oraz Baxter Terpol umowę sprzedaży 85 procent akcji Lubelskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA łącznie za 36,68 miliona złotych, podał resort w środowym komunikacie. Spectra Holding kupi 51 procent akcji Polfy Lublin, a Baxter Terpol 34 procent akcji.

"Spectra Holding i Baxter Terpol zobowiązały się do zainwestowania w LZF Polfa w ciągu pięciu lat od dnia zakupu akcji, łączną kwotę stanowiącą równowartość 3,5 miliona dolarów, z czego kwota 2.642.000 złote zainwestowana zostanie z podwyższenia kapitałów spółki, które będzie dokonane w ciągu roku od dnia zakupu akcji".
Umowa wejdzie w życie po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spectra Holding prowadzi działalność inwestycyjną, w tym także w branży farmaceutycznej i ma większościowy pakiet akcji Polpharmy ze Starogardu Gdańskiego. Baxter Terpol jest producentem płynów infuzyjnych.
Źródło: ''