Borealis, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyrobów z tworzyw sztucznych, które pozwalają osiągnąć dodatkową wartość zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne odwiedzającym Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol, organizowane w dniach od 29 maja do 1 czerwca w Kielcach, Polska (Targowe Centrum Konferencyjne, Hala D). Odwiedzający Targi będą mogli zapoznać się na miejscu z zaletami tworzyw poliolefinowych firmy Borealis w szerokim przedziale zastosowań, szczególnie dla przemysłu motoryzacyjnego i zaawansowanych opakowań.

Polski rynek sztywnych i elastycznych opakowań z tworzyw sztucznych oferuje znaczące, wynikające z rozwoju ekonomicznego i trendów konsumenckich możliwości, wyrażone rosnącym zapotrzebowaniem na atrakcyjne opakowania i nowe rozwiązania technologiczne. W ujęciu statystycznym, Polska może się pochwalić 11-procentowym wzrostem rocznego zużycia tworzyw sztucznych i odnotowanym w roku 2006 zapotrzebowaniem na poliolefiny w ilości ponad 1 miliona ton.

Polscy klienci mogą korzystać z dostaw z blisko położonego, nowego, produkującego polietylen Borstar® zakładu o wydajności produkcyjnej 350.000 ton rocznie oraz z ostatnio rozbudowanego zakładu, produkującego polipropylen Borstar® z wydajnością 300.000 ton, znajdującego się w austriackim mieście Schwechat.

Borealis zaprezentuje również rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, zwiększające zdolności produkcyjne, przy jednoczesnej poprawie udarności, odporności na zarysowanie i estetyki poszczególnych, zewnętrznych i wewnętrznych komponentów.Opakowania oparte na zaawansowanych technologicznie rozwiązanianiach, które będą eksponowane na stoisku obejmują BorFormTM, unikalne rozwiązanie innowacyjne opakowań próżniowych, opracowane we współpracy z firmą Tommen Gram; BorpactTM do przezroczystych opakowań lodów; szeroki przedział tworzyw poliolefinowych BormedTM dla zastosowań medycznych; wysokiej jakości folie z BoreceneTM, służące do wyrobu estetycznie atrakcyjnych i elastycznych opakowań do produktów spożywczych i do zastosowań użytkowych oraz najnowsze, innowacyjne osiągnięcie firmy w postaci wysoce przezroczystej folii z BorclearTM, przeznaczonej do opakowań produktów spożywczych.

Na Targach Plastpol, firma Borealis będzie promotorem działań, dotyczących całego łańcucha wartości rynku opakowań i mających na celu optymalizację jakości produktu i jego parametrów technologicznych przy zachowaniu ochrony środowiska i minimalizacji ilości odpadów.

W opinii Iwona Garmulewicz, Sales Managera firmy Borealis Polska: “Borealis oferuje szeroki asortyment tworzyw poliolefinowych, umożliwiających uzyskanie znaczącej wartości dodanej przez stosujących je producentów, właścicieli marki i konsumentów. W świetle obserwowanej u producentów, wzrostowej tendencji wypierania materiałów tradycyjnych przez lekkie tworzywa sztuczne, planujemy zaprezentować na polskim rynku nasze innowacyjne i uniwersalne rozwiązania technologiczne.”

Borealis i Borouge są wiodącymi na rynku dostawcami innowacyjnych, tworzących wartość dodaną rozwiązań w zakresie tworzyw sztucznych. Posiadając 40-letnie doświadczenie produkcji tworzyw poliolefinowych w oparciu o unikalną technologię Borstar®, firma koncentruje się na wyrobach stosowanych w infrastrukturze, przemyśle samochodowym oraz zaawansowanych opakowaniach w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Jej zakłady produkcyjne, ośrodki badawczo-rozwojowe i centra obsługi klientów współpracują z klientami w ponad 170 krajach, dostarczając materiały, stanowiące zasadniczy wkład dla zaspakajania potrzeb społeczeństwa i na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na: www.borealisgroup.com i www.borouge.com

Źródło:
Źródło: ''