Marka ABSOLUT znana nawet najbardziej wstrzemięźliwym zdobyła 2 października laury podczas Gali Euro Effie Awards. ABSOLUT zdeklasował swych konkurentów i zdobył aż trzy nagrody Euro Effie za kampanię reklamową w jednym roku.
EFFIE to jeden z najważniejszych na świecie konkursów efektywności reklamy, czyli efektu rynkowego kampanii reklamowej. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 r. w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu.
W Polsce organizowany jest od 4 lat przez SAR. Kampanie, które mogą być zgłaszane do konkursu w EFFIE, to takie, w których połączono kilka kluczowych dla marketingu dyscyplin: planowanie strategiczne, badania rynku, planowanie i zakup mediów, kreację i obsługę klienta. Kampanie reklamowe mają odpowiedzieć na zadania postawione Agencjom Reklamowym i Domom Mediowym przez marketing - maja przynieść wymierne, mierzalne korzyści reklamowanej marce.

Nagradza się wiec, przede wszystkim, efektywną współpracę pomiędzy agencją a klientem, ich wzajemne zrozumienie potrzeb, poziom komunikacji, oraz ich obopólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów rynkowych reklamowanej marki.

Europejska kampania reklamowa ABSOLUT, stworzona przez TBWA Paris, została jednogłośnie wybrana zwycięzcą Złotej Nagrody Effie w kategorii kampanii alkoholowej, zdobywcą Nagrody Effie za długodystansową efektywność oraz Grand Prix Effie za najlepszą kampanię europejską pośród wszystkich kategorii.
ABSOLUT rywalizował z siedemdziesięcioma trzema kampaniami, zgłoszonymi do konkursu przez różne kraje europejskie. Nagrody Euro Effie są przyznawane kampaniom, które prowadzone były w co najmniej dwóch krajach europejskich. Ocenie poddawana jest kreatywność, skuteczność reklamy, cele kampanii oraz osiągnięte wyniki.
W jury zasiada dwadzieścioro siedmioro zawodowców z agencji reklamowych, a także reklamodawców oraz przedstawicieli domów mediowych, europejskich firm marketingowych i badawczych.


Źródło: ''

Komentarze

  • popieram

    w pelni sie zgadzam z opinia jury.. bez watpienia absolut ma tworzona rewelacyjna kampanie reklamowa...ahhh chce sie pic ;)))