Innowacyjne opakowanie z suwakiem o nazwie FlexZiBox firmy Nordenia otrzymało jedną z najbardziej prestiżowych nagród europejskiego przemysłu opakowań: FEDES STAR 2005 - nagroda przyznana została w Düsseldorfie na targach Interpack przez Europejskie Zrzeszenie Przemysłu Opakowań Giętkich (FEDES = Fédération européenne de l'industrie de l' emballage souple.

Przyznając opakowaniu FlexZiBox nagrodę FEDES STAR jury kierowało się takimi kryteriami jak innowacyjność, udoskonalenia techniczne i ekologiczne, a także oryginalność i estetyka wzornictwa. Uznanie oceniających znalazł przede wszystkim bardzo wygodny w użyciu suwak i innowacyjna forma opakowania jako poręcznej torby "square bag". Umieszczony z przodu i wyróżniony kolorystycznie suwak pozwala na wielokrotne otwieranie i ponowne szczelne zamykanie opakowania. Jego zawartość zachowuje więc dłużej świeżość.

"W przypadku tego opakowania udało się też uzyskać efekt stabilnego kształtu torebki o dość dużych rozmiarach. Stwarza to szczególnie atrakcyjne warunki do prezentacji artykułu. Dodatkowe zgrzewy boczne podwyższają stabilność torby" - tak członkowie jury w osobach prof. dra Hansa Dirkena (Holandia), prof. dra Ingo Bürena (Szwajcaria) oraz mgra inż. Jürgena Heinrichsa (Niemcy) uzupełnili swoją ocenę.

Opakowanie FlexZiBox opracowano w zakładzie Steinfeld w Niemczech należącym do działającego na całym świecie koncernu NORDENIA specjalizującego się w produkcji opakowań giętkich. FlexZiBox jest prefabrykowaną giętką torbą z zamknięciem wielokrotnego użytku oraz z uchwytem. Opakowanie posiada certyfikaty HACCP oraz BRC/IoP dzięki temu nadaje się do produktów spożywczych. Zastosowanie znalazło również przy pakowaniu podłoża do kwiatów oraz innych artykułów ogrodniczych. Duży popyt na opakowania FlexZiBox obserwuje się w branży karmy dla zwierząt domowych.

Oficjalne przekazanie nagrody odbędzie się w październiku br. we Włoszech, podczas corocznego, tym razem już 47. Kongresu FEDES.
FEDES - Europejskie Zrzeszenie Przemysłu Opakowań Giętkich zrzesza około 300 producentów opakowań foliowych i papierowych dostarczanych w formie rolek, arkuszy czy prefabrykowanych torebek. Nagrodę FEDES STAR organizacja ta przyznaje raz na trzy lata za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie opakowań, które szczególnie trafnie realizują wymogi ekonomiczne oraz ekologiczne rynku i ustawodawcy. Oryginalność, wysoki poziom graficzny i wygoda dla użytkownika są również bardzo istotnymi kryteriami oceny. FlexZiBox z suwakiem z przodu, produkcji firmy NORDENIA, zdobyło nagrodę FEDES STAR 2005.
Źródło: ''