Dwa projekty butelek szklanych, produkowanych w Europie przez firmę O-I, zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie Red Dot Communication Awards – jednym z największych i najbardziej znanych konkursów wzornictwa na świecie.

Butelka „Wave 66” dla fińskiej wody mineralnej Veen oraz projekt nowej butelki 750 ml dla owocowych smoothies niemieckiej marki true fruits zostały uznane przez międzynarodowe jury konkursu Red Dot za doskonałe przykłady projektów opakowań. Obie butelki z przezroczystego szkła pokazują, w jaki sposób szkło może zoptymalizować wygląd produktu i wrażenie, jakie wywiera na odbiorcach. Co widać jasno w konkursie Red Dot, oczekiwania wobec projektów nowoczesnych opakowań stają się coraz bardziej złożone. W obliczu przepełnionych półek w domach towarowych i supermarketach, wzór opakowania w coraz większym stopniu staje się decydującym czynnikiem w decyzjach zakupowych nabywców.

Tomi Gronfors, dyrektor zarządzający firmy Veen, powiedział: „Powiem tylko: zostaliśmy uhonorowani! Choć wyróżnienie to przysługuje nie tylko nam. W budowaniu marek i tworzeniu udanych projektów potrzebna jest bliska współpraca z takimi firmami, jak O-I”.

Podobnego zdania jest Inga Koster, dyrektor marketingu i finansów w True Fruits: „Wybór materiału na opakowanie powinien podkreślać cechy produktu. Od samego początku było jasne, że wzór butelki dla true fruits powinien spełniać trzy warunki: żadnych sztuczek, żadnych manipulacji, żadnego krzykliwego opakowania, które ma wpływ na nabywcę. Materiał i wzór opakowania dla true fruits powinien wskazywać jasno filozofię firmy »true fruits – żadnych sztuczek« i komunikować czystość i wysoką jakość produktu”.

Matthias Warneke, menedżer ds. marketingu NAB Europe dodał: „Fakt, że oba produkty zdobyły nagrodę w tak prestiżowym konkursie dowodzi znakomicie, jaką wartość do produktu dodać może szklane opakowanie. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w zakresie wzornictwa było elementem sukcesu obu butelek”.

O firmie O-I

Wielokrotnie w ciągu każdego dnia produkty firmy O-I pozwalają dostarczyć nabywcom najbardziej znane produkty na całym świecie. Firma jest liderem na rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku i oferuje szklane opakowania podlegające w całości recyklingowi, umożliwiające zachowanie doskonałego smaku, czystości, atrakcyjności wizualnej i korzyści związanych z wartością produktów klientów firmy. Firma powstała w 1903 r. i zatrudnia obecnie ponad 23 000 osób w 80 zakładach produkcyjnych w 22 krajach. W 2008 r. sprzedaż netto wyniosła 7,9 mld USD.

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie http://www.o-i.com.
Źródło: ''