Złożona technologia uszlachetniania zaproponowana przez Karl Knauer KG została doceniona przez międzynarodowe jury.

Nagroda WorldStar Award 2017 dla Karl Knauer KG!

Produktem, który zachwycił międzynarodowe jury fachowców z WPO (World Packaging Organisation) jest opakowanie Glenmorangie Whisky. Zostało ono odznaczone nagrodą "WorldStar Award 2017" w kategorii "Beverages".

Jurorzy uzasadnili swoj wybór następująco:

- "Nigdy do tej pory nie umieszczono aż tylu elementów 3D na tak dużej powierzchni. Ponad 16.000 soczewek 3D zostało połączonych z elementami holograficznymi, co wywołuje niesamowity efekt opakowania". 

Dodatkowego blasku dodają opakowaniu takie uszlachetnienia, jak lakier hybrydowy UV, nadruk na wewnętrznej stronie oraz logo z natłoczonym reliefem. 

- "Zawsze wspaniałą rzeczą jest, gdy nasze innowacyjne rozwiązania dotyczące opakowań wzbudzają sensację w świecie fachowców" - podsumował Martin Glatz, kierownik sprzedaży, marketingu, badań i rozwoju oraz członek kierownictwa firmy Karl Knauer KG.

- "Dzięki nowoczesnym konstrukcjom i technikom uszlachetniania tworzymy dla naszych klientów cenne doznania związane z ich marką i z pozycjonowaniem ich marek. Móc błyszczeć innowacjami, wspierać sukcesy klientów w sprzedaży oraz zachwycać jurorów na międzynarodowych konkursach, to dla nas bodziec do dalszej pracy", komentuje Martin Glatz.

Nagroda "WorldStar" przyznawana jest co roku przez WPO - World Packaging Organisation - międzynarodową organizację non-profit złożoną z instytucji, związków i stowarzyszeń ze świata opakowań. Wszyscy zwycięzcy odznaczeni zostaną w ramach ceremonii Interpack w maju 2017 roku w Düsseldorfie.

 

Więcej informacji o World Packaging Organisation