Nowa pakowarka próżniowa przeznaczona do pakowania gotowanych szynek w aluminiowych foremkach Cryovac® VM15 to jednokomorowa pół-automatyczna pakowarka próżniowa przeznaczona do pakowania szynek w worki termokurczliwe Cryovac® do zastosowań typu 'Cook in the Bag' (tj. gotowania w worku).

Jest odpowiednia do tradycyjnych szynek od 5 do 10 kg, a także szynek typu Pullman o wadze wyższej niż 10 kg. Maszyna Cryovac® VM15 pracuje z szybkością do 3,5 cykla na minutę (w zależności od rodzaju produktu i parametrów próżni). Wśród wielu cech znajdują się: obustronny system zgrzewający chłodzony wodą i zmienne ciśnienie listw zgrzewających, zmienna wysokość stolika maszyny dla uzyskania optymalnego wyglądu i zminimalizowania wymaganej długości worka, systemu końcowego przycinania folii oraz sekwencji stopniowego zamykania próżni.

Czujniki blokujące sterowane falownikiem zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Higieniczna konstrukcja ułatwia czyszczenie i czyni je skutecznym, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp przy pracach konserwacyjnych. Solidna budowa wysokiej jakości wykonana jest w całości z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Cryovac® to zarejestrowany znak handlowy firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse).

We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''