Strażnik Sumienia na pulpicie twojego komputera zachęci do sortowania śmieci w koszu, nie tylko systemowym. Zrób test na specjalnej stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl i dowiedz się, jak nie zaśmiecać swojego sumienia!

Napraw w internecie grzechy ekologiczne
Nie zaśmiecaj swojego sumieniaOstatni tydzień października to początek ekologicznej akcji w Internecie będącej elementem kampanii Nie zaśmiecaj swojego sumienia realizowanej od początku roku przez Ministerstwo Środowiska. Na specjalnej stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl można przeprowadzić interaktywny test dotyczący postępowania z odpadami. Dowiemy się z niego, dlaczego ekologicznie grzeszymy albo przeczytamy radosne „Bóg zapłać!”

Internauci będą też mogli pobrać specjalną aplikację – Strażnika Sumienia. Strażnik co jakiś czas będzie pojawiał się na pulpicie i przypominał nam, żeby nie popełniać ekologicznych grzechów. Kiedy zobaczy, że użytkownik komputera kompresuje dane, napomni: „Pakujesz pliki? Pamiętaj, że foliowa torba, w którą pakujesz zakupy rozkłada się 450 lat!”.

W ramach kampanii Ministerstwa Środowiska Nie zaśmiecaj swojego sumienia w całym kraju można spotkać strażaków „gaszących” palące problemy ekologiczne, ekspedientki sklepowe w maskach mówiące o problemie palenia śmieci, a także zobaczyć lokalne pomniki obrzucone śmieciami, przypominające o zjawisku dzikich wysypisk. Więcej informacji: www.ekoanioly.wordpress.com

Trwająca od początku roku kampania Ministerstwa Środowiska Nie zaśmiecaj swojego sumienia przekonuje Polaków: segreguj śmieci, powiedz stop dzikim wysypiskom, nie pal śmieci w domu i zapobiegaj powstawaniu śmieci. Od wiosny emitowane są spoty radiowe i telewizyjne, w których sympatyczny ksiądz przekonuje wiernych, że właściwe postępowanie ze śmieciami to także sprawa sumienia.

Kampania Nie zaśmiecaj swojego sumienia jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Źródło: ''