Produkowany przez grupę Innovia Films elastyczny, biodegradowalny i kompostowalny materiał NatureFlex™ został wybrany jako element opakowania nowej rodziny całkowicie naturalnych, ekologicznych herbatników dla psów produkowanych w USA.

Firma Barkwheats™ Dog Biscuits z siedzibą w Stockton Springs w amerykańskim stanie Maine została założona w listopadzie 2007 roku przez Chrisa Robertsa. Postanowił on produkować ręcznie wypiekane, ekologiczne i smaczne przekąski dla psów, wytwarzane z pozyskiwanych na rynku lokalnym produktów, które nadają się do spożycia przez ludzi. Dodatkowym celem firmy było rozwiązanie kwestii odpadów powstałych w wyniku kupna tychże przekąsek.

W tej sytuacji wybór folii NatureFlex™ był oczywisty, ponieważ jest ona wytwarzana z produktu naturalnego – drewna, co oznacza, że może ulec biodegradacji na przydomowym kompostowniku (lub może być kompostowana jako odpady przemysłowe), przy czym jej rozpad trwa kilka tygodni. Folia NatureFlex™ posiada dodatkowe zalety: szczelne przyleganie, właściwości antystatyczne, wysoki połysk i przejrzystość, odporność na tłuszcz, doskonałą barierowość na przenikanie gazów i zapachów, a także szeroki zakres temperatur przy zgrzewaniu na gorąco. W omawianym przypadku folia jest przetwarzana na gotowy materiał opakowaniowy przez firmę Pak Sel z miejscowości Portland w stanie Oregon.

Wyjaśniając powody, dla których wybrał folię NatureFlex™, właściciel firmy Barkwheats, Chris Roberts, powiedział: „Głównym powodem, dla którego wybrałem produkty oferowane przez grupę Innovia Films jest kwestia możliwości kompostowania. Do pakowania herbatników dla psów potrzebowałem torebek, które można zgrzewać w wysokiej temperaturze, uzyskując wysoką szczelność, niedrogich i takich, które można kompostować. Wymagania były wysokie, ale firma Innovia Films stanęła na wysokości zadania! Ogromne znaczenie ma fakt, iż folia NatureFlex™ posiada certyfikat poświadczający możliwość jej kompostowania. Nasza firma powstała w oparciu o zasady poszanowania równowagi ekologicznej oraz rozsądnego wykorzystania zasobów naturalnych. Grupa Innovia Films pomogła nam osiągnąć nasze cele, jednocześnie oferując produkty dostępne cenowo zarówno dla małych, jak i dużych firm”.

Herbatniki dla psów są dostępne w dwóch wspaniałych smakach: wodorostowo-rumiankowym oraz imbirowo-pietruszkowym. Do 97% składników tych herbatników to produkty ekologiczne, przydatne do spożycia przez ludzi i pochodzące ze stanu Maine. Są to m. in. gryka, pietruszka, wodorosty, jaja i miód. Ciasteczka te nadają się również do spożycia przez psy cierpiące na alergię pokarmową, ponieważ nie zawierają one ziaren zbóż (glutenu), soi, ani kukurydzy.

Wszystkie folie NatureFlex™ produkowane są na bazie masy celulozowej uzyskiwanej z ekologicznego ścieru drzewnego i posiadają certyfikaty zgodności z normami dotyczącymi opakowań ulegających biodegradacji: europejską normą EN13432 i amerykańską ASTM D6400. Masa drzewna jest pozyskiwana z plantacji od sprawdzonych dostawców respektujących zasady ochrony przyrody i społeczności lokalnych (system certyfikacji FSC lub jego odpowiednik). Folie NatureFlex™ zazwyczaj składają się w 95% z naturalnych, ekologicznych materiałów.

Innovia Films Ltd. jest jednym z czołowych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane™), posiadającym zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii (Wigton, Cumbria), USA, Belgii i Australii.

Jako producent zajmuje wiodącą pozycję na rynku etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych jak również folii opakowaniowych powlekanych, do owijania, a także biodegradowalnych i kompostowalnych oferowanych pod marką NatureFlex™. Zatrudnia około 1400 pracowników na całym świecie.

Więcej na www.innoviafilms.com
Źródło: ''