Setki tysięcy firm, kilka milionów pracowników i około 200 milionów ton produktów rocznie – tak wygląda dziś jedna z najmocniejszych gałęzi światowego przemysłu – rynek tworzyw sztucznych. Jakie ma znaczenie? Jak wygląda i jak będzie wyglądał za kilka lat? Czy zmieni nasze życie? Odpowiedzi na te pytania najlepiej poszukać odwiedzając Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL – jedną z największych w Europie imprez wystawienniczych tej nowoczesnej branży.

PLASTPOL już po raz dziewiąty organizują w tym roku Targi Kielce. Wystawę, co roku odwiedza kilkanaście tysięcy specjalistów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przyjeżdżają do Kielc z całego świata. Po to, aby śledzić to, co najnowsze na rynku, pokazać swoje produkty, nawiązać nowe kontakty, wymienić doświadczenia, podyskutować o kierunkach i perspektywach rozwoju. W ubiegłym roku ekspozycję odwiedziło ponad 13 tysięcy osób. Najwięcej zagranicznych gości przyjechało na miniony PLASTPOL z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, liczna była również reprezentacja gości z Ukrainy, Rosji, Litwy i Estonii. W targach udział wzięło 601 firm z 24 krajów, wystawcy zaprezentowali ponad 200 maszyn: wtryskarek, wytłaczarek i innych urządzeń. Część potężnych maszyn pracowała na stoiskach targowych w normalnym technologicznym cyklu produkcji.

Każdego roku poszerzamy grono naszych międzynarodowych partnerów, chętnych pokazać nowinki zachodniego rynku. PLASTPOL to obraz potężnej gałęzi światowego przemysłu - mówi Kamil Perz, menadżer targów PLASTPOL. - Biorąc pod uwagę mnogość uczestniczących w wystawie państw, kielecka impreza plasuje się w ścisłej czołówce polskich targów o międzynarodowym charakterze. I wszystko wskazuje na to, że utrzyma tą wysoką pozycję.

Tegoroczny PLASTPOL rozpocznie się 31 maja i potrwa do 3 czerwca. W pawilonach targowych prezentowane będą m.in.: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, opakowania, technologie recyklingu. Już dziś wiadomo, że impreza będzie rekordowa – zarówno pod względem wystawców, jak i prezentowanych przez nich produktów, maszyn i urządzeń. W tym roku swoimi osiągnięciami i nowościami będą się chwalić wystawcy m.in. z Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych. Na 20 000 m2 staną stoiska ponad 600 wystawców.

Goście oraz wystawcy PLASTPOLU spotkają się także na konferencjach i seminariach, gdzie będą omawiać najnowsze osiągnięcia i aktualne trendy panujące w branży.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL są jedną z trzech imprez organizowanych w Targach Kielce, które zostały przyjęte do elitarnego Globalnego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI, zrzeszającego najlepsze wystawy. Przynależność targów PLASTPOL do UFI gwarantuje ich międzynarodowy poziom, wysoki standard organizacyjny i znaczenie dla branży.

Organizator:
Targi Kielce
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce
tel. 41/365 12 22
fax 41/345 62 61
e-mail: biuro@targikielce.pl
www.targikielce.pl
Źródło: ''