Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, profesjonalistą lub amatorem, spróbuj swoich sił w międzynarodowym konkursie organizowanym przez firmę Nikon ... światowego lidera branży fotograficznej.

Temat tegorocznego konkursu to "At the heart of the image". Prace konkursowe zgłaszać można w dwóch kategoriach - "Sztuka" oraz "Dokument". Zdjęcia z kategorii "Sztuka" będą oceniane pod kątem wartości artystycznych i kreatywności. W przypadku kategorii "Dokument" nadesłane fotografie będą oceniane przez jury pod względem stopnia, w jakim potrafią oddać wartość czasu, miejsca, oraz niezwykłość scen życia codziennego.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go wraz z fotografiami w terminie od 1 września do 30 listopada 2004 r.

Szczegóły dotyczące udziału w konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.europe-nikon.com

Zdjęcia zgłoszone do konkursu można przesyłać w postaci odbitek pocztą tradycyjną, plików JPEG przez internet.

Jury złożone z fotografów z całego świata wybierze 53 zwycięzców. Nagroda główna to produkty fotograficzne firmy Nikon o wartości 10 tys. dolarów amerykańskich! Natomiast zwycięzcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymają produkty firmy Nikon o wartości 5 tysięcy, 2 tysięcy i 1 tysiąca dolarów amerykańskich.

Nagrodzeni będą mogli dokonać wyboru produktów. Ponadto zwycięzca nagrody głównejoraz 20 zwycięzców i zdobywców drugich miejsc w kategorii młodych talentów otrzyma szansę zaprezentowania swoich prac na witrynie internetowej konkursu Nikon Photo Contest International. Nazwiska zwycięzców poznamy pod koniec lipca 2005 r. Szczegółową listę nagrodzonych będzie można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Nikon Photo Contest International organizowany jest od 1969 r. i jest najbardziej znanym konkursem fotograficznym wśród miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów jak i amatorów z całego świata. Do tej pory wzięło w nim udział 280 tysięcy fotografów, którzy zaprezentowali ponad 1 190 000 prac. W ostatniej edycji konkursu otrzymano zgłoszenia ze 102 krajów świata!


Źródło: ''