Firma Smurfit Kappa, lider w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych, odnotowała znaczny wzrost liczby firm poszukujących ekologicznych zamienników folii termokurczliwej do opakowań zbiorczych.

Nor-Grip – popularne zrównoważone rozwiązanie wybierane przez konsumentów

Smurfit Kappa, która w ubiegłym roku wdrożyła inicjatywę Better Planet Packaging, opracowuje gamę produktów zastępujących folię termokurczliwą, rozpoczynając od innowacyjnego systemu Nor-Grip. 

Nor-Grip, składany na zautomatyzowanej linii pakującej, to innowacyjne rozwiązanie z tektury falistej, które bezpiecznie łączy produkty, takie jak duże butelki, w jednostki konsumenckie, bez konieczności stosowania folii termokurczliwej. 

Ostatnie badanie wykazało, że 75% konsumentów woli zrównoważony produkt Nor-Grip of folii termokurczliwej.1

W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi ilości odpadów opakowaniowych trafiających do oceanów i na wysypiska śmieci, coraz większa liczba światowych marek zwraca się do Smurfit Kappa o dostarczenie nadających się do recyklingu alternatyw dla tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, takich jak folia termokurczliwa. 

System Nor-Grip może być stosowany dla szerokiej gamy produktów, które zazwyczaj dostarczane są w dużych butelkach, w tym napojów bezalkoholowych, olejów spożywczych, wody butelkowanej i detergentów. Rozwiązanie to zostało poddane serii rygorystycznych testów, aby zapewnić wytrzymałość pozwalającą na przenoszenie nawet najcięższych ładunków na wszystkich etapach łańcucha dostaw. Co więcej, tektura falista jest również doskonałym materiałem do druku, dzięki któremu marki wyróżniają się na półkach sklepowych. 

Produkt ten jest montowany za pomocą Aplikatora Nor-Grip, wysoce niezawodnego i wydajnego urządzenia stworzonego przez zespół ekspertów z działu Maszyn Pakujących Smurfit Kappa. Połączenie zaawansowanej automatyzacji, rozległej wiedzy o łańcuchu dostaw i konsumentach oraz innowacyjnej konstrukcji produktu umożliwia klientom szybkie wprowadzenie produktów na rynek. 

Smurfit Kappa opracowuje i testuje również szereg dodatkowych rozwiązań, o które w ciągu najbliższych miesięcy uzupełniona zostanie oferta opakowań zbiorczych z folii termokurczliwej, takich jak siostrzany produkt Multipack Sleever stosowany do mniejszych produktów, np. butelkowanego piwa i konserw. 

Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju Smurfit Kappa, komentuje:

- "System Nor-Grip jest jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych w ramach naszej inicjatywy Better Planet Packaging. W ciągu ostatnich kilku miesięcy klienci wręcz zasypywali nas zapytaniami. Jest to doskonały przykład zrównoważonego rozwiązania w zakresie opakowań, które można wdrożyć już teraz". 

- "Jesteśmy pod wrażeniem potencjału, jaki ten produkt posiada - jest on prosty, skuteczny i oczywiście w 100% nadający się do recyklingu". 

 

Dowiedz się więcej o Smurfit Kappa

 

1 Badanie Consumer Insights przeprowadzone przez Smurfit Kappa w 2018 roku w oparciu o grupę 1200 klientów z wykorzystaniem technologii śledzenia ruchów gałek ocznych EyeSee 

 

Źródło: Smurfit Kappa