NORDENIA INTERNATIONAL AG, jeden z wiodących producentów folii w Europie przeprowadził się do nowego biura sprzedaży w Moskwie.

"Przeprowadzka do nowoczesnego i większego biura pozwala nam być na bieżąco z rozwojem na rynkach w Środkowej i Wschodniej Europie, i jednocześnie daje nam to ogromne możliwości do zacieśniania relacji biznesowych ze strategicznymi klientami" wyjaśniał Przewodniczący Zarządu Ralph Landwehr podczas ceremonii inauguracyjnej, na którą przybyli klienci i partnerzy NORDENII.

Moskiewskie biuro powiązane jest z firmami NORDENIA HUNGARY Szada (NHS) i NORDENIA SLAVNIKA Pereslavl (NSP). Działania w Rosji i innych krajach byłego Związku Radzieckiego koordynowane są z Moskwy. Biuro umiejscowione jest w centrum stolicy Rosji, w biurowcu który został ukończony niedawno, bo kilka tygodni temu, a który znajduje się w sąsiedztwie, między innymi, oddziału DaimlerChrystler i Deutsche Telekom.

* * *

Według ekspertów w nadchodzących latach rosyjski rynek opakowań giętkich będzie wzrastał o 7,5 procent rocznie. Obecnie w Rosji zużywa się około 3 milionów ton tworzyw sztucznych każdego roku, dla porównania, w Niemczech liczba ta wynosi 13 milionów ton. Najważniejsze gałęzie handlu w Rosji używające tworzyw sztucznych to przemysł opakowań, przemysł dóbr konsumpcyjnych i branża budowlana.
Źródło: ''