W podpoznańskim Dopiewie prowadzone są przygotowania do rozbudowy kompleksu produkcyjnego firmy Nordenia Polska. Producent opakowań zamierza powiększyć fabrykę o ponad 5 tys. mkw.

Planowana realizacja obejmie dobudowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią biurową. Nordenia jest jednym z czołowych producentów opakowań giętkich w Polsce. Firma jest spółką córką producenta opakowań Nordenii International AG.

Przedsiębiorstwa należące do koncernu produkują opakowania giętkie, folie techniczne i prefabrykaty dla różnych branż. Firma podzielona jest na dwa główne segmenty - segment opakowań przemysłowych i opakowań artykułów konsumpcyjnych.

NORDENIA POLSKA Poznań, zlokalizowana w miejscowości Dopiewo zajmuje się produkcją giętkich opakowań przeznaczonych dla odbiorcy krajowego i zagranicznego. Przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkuje się tu folie z powłokami klejowymi do zgrzewania w niskich temperaturach oraz wysokowartościowe folie warstwowe i prefabrykowane torebki. Na wyrobach wykonywane są nadruki techniką rotograwiury do dziewięciu kolorów a laminowanie odbywa się za pomocą klejów rozpuszczalnikowych lub pozbawionych rozpuszczalników.

NORDENIA zatrudnia ponad 3.000 pracowników w Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Polsce, na Węgrzech, również poza Europą w USA, Chinach, Malezji, Maroko i Australii. Siedziba centrali i kadry zarządzającej NORDENIĄ INTERNATIONAL AG znajduje się w Greven w Północnej Nadrenii-Westfalii w Niemczech. W NORDENII TECHNOLOGIES GmbH skupia się działalność badawczo-rozwojowa na rzecz całego holdingu NORDENIA INTERNATIONAL AG: strategiczne opracowanie nowych produktów i technologii.

Do obszarów działalności spółek NORDENII zalicza się produkcję folii formowanych rozdmuchem, folii odlewanych i wytłaczanych, obróbkę folii, tkanin z włókien sztucznych oraz kompozytów opakowaniowych w kierunku produkcji opakowań i półfabrykatów, a także wykonywanie nadruków w technologii druku wklęsłego i fleksograficznego, laminowanie, powlekanie i silikonowanie jak i produkcję recyklatów. Program produkcyjny spółek holdingu dzieli się na dwie zasadnicze części: segment przemysłowy oraz segment konsumpcyjny.

Więcej informacji na temat opakowań znajdziesz w portalu wnp.pl
Źródło: wnp.pl