Novacel, czołowy światowy producent folii do zabezpieczania powierzchni wyrobów przemysłowych, wprowadza do sprzedaży produkt o nazwie NOVAGUARD®9275.

NOVAGUARD 9275 Ekologiczne rozwiązanie zabezpieczające karoserie samochodowe podczas transportu i postoju na placu składowym


Jest to biała folia o dużej wytrzymałości, o grubości 60 μm, służąca do ochrony karoserii samochodowych przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi (kwaśnymi deszczami, ptasimi odchodami, zadrapaniami, itp.) podczas montażu, transportu oraz postoju na placu składowym.Folia NOVAGUARD® 9275, której trwałość w warunkach składowania na zewnątrz, bez względu na strefę klimatyczną, wynosi 9 miesięcy, oferowana jest w 200-metrowych szpulach o szerokości od 30 mm do 2500 mm.Firma NOVACEL, poważnie zaangażowana w politykę zrównoważonego rozwoju, opracowała NOVAGUARD®9275 z wykorzystaniem folii na bazie poliolefin i bezrozpuszczalnikowej masy adhezyjnej. Wszelkie opakowania i trzpienie stosowane podczas procesu produkcji folii NOVAGUARD®9275 nadają sie do recyklingu lub ponownego wykorzystania. NOVAGUARD®9275 jest więc produktem wytwarzanym z poszanowaniem dla środowiska.


NOVAGUARD®9275 zapewnia skuteczne i ekonomiczne zabezpieczenie powierzchni. Charakteryzuje się:
♦maksymalną przyczepnością początkową, umożliwiającą natychmiastową ekspedycję pojazdów,
♦ doskonałym przyleganiem na wielu typach lakierów,
♦ nie odkleja się podczas transportu ,
♦ma 9-miesięczną trwałość w warunkach składowania na zewnątrz we wszystkich rejonach świata,
♦posiada szereg zalet z punktu widzenia ochrony środowiska,
♦ jest produktem bezrozpuszczalnikowym,
♦ zoptymalizowany sposób pakowania rolek ogranicza koszt recyklingu,
♦ specjalnie opracowane narzędzia ułatwiają pracę operatora i osoby nakładającej folię.


www.novacel.fr

NOVACEL
Obecna w ponad 60 krajach świata, firma NOVACEL opracowuje, wytwarza i wprowadza na rynek folie samoprzylepne do tymczasowej ochrony powierzchni produktów dla takich sektorów jak : elektronika, przemysł AGD, przemysł samochodowy czy budownictwo.

Folie NOVACEL można stosować do zabezpieczania tak zróżnicowanych powierzchni jak : stal nierdzewna, metale powlekane, aluminium, płyty i kształtowniki z tworzyw sztucznych, laminaty, wyroby tekstylne i wykładziny dywanowe, szkło itd.

Na wszystkich etapach procesu obróbki (gięcie, ryflowanie, cięcie, tłoczenie, profilowanie…), a także podczas przemieszczania, transportu i składowania, folia stanowi barierę ochronną zabezpieczającą przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem (zabrudzeniem, zadrapaniami, zarysowaniem).

W każdej dziedzinie zastosowań, doświadczeniu i produktom firmy Novacel zaufały już najbardziej znane przedsiębiorstwa przemysłowe.
Novacel posiada certyfikaty ISO 9001 i 14001.
Źródło: ''